CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

İkinci Bitcoin ETF Haberi de Yine Kanada ’dan

ETF, İkinci Bitcoin ETF Haberi de Yine Kanada ’dan

Bugün kripto piyasaları oldukça haraketli bir gün geçirdi. Bitcoin yeni bir ATH ile 52.000 dolar seviyelerini aşarak rekorunu yeniledi.

12/02/2021 tarihli yazımızda ilk bitcoin etf onayının Ontario Menkul Kıymetler Borsasından  (OSC) geldiğini belirtmiştik. Bugün yeni bir etf başvurusunun son onayda olduğu haberi yine Kanada’dan geldi. Evolve yatırım fon yönetim şirketi daha önce onaylanan etf’nin izlediği yolu takip ederek Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda (TSX) başvurusunu onaylanma aşamasına getirdi.

ETF, İkinci Bitcoin ETF Haberi de Yine Kanada ’dan

Evolve Ceo’su Raj Lala yaptığı açıklamada;

Kullanıcıların yapacağı işlemlerin banka ve aracı kurumlarda yapılan hisse senedi işlemleri kadar kolay olacağını satın alınan etfler karşılığında bitcoinlerin soğuk cüzdanlarda saklanacağını belirtti.

Etf’nin % 1 oranında yönetim ücreti olacağını belirten Ceo Lala, bu şekilde bitcoin’e yatırım yapmak isteyip de teknik zorluk yaşayan yatırımcıların kolayca işlem yapabileceğini söyledi

Amerika’dan halen etfler konusunda yeni bir açıklama gelmiş değil. Ontoria ve Toronto borsalarının etf listemelerinden sonra Amerika’nın nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.

Benzer Yazılar

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC 23000 Dolara Geri Dönebilir

Hilal DERİN

John McAfee: “Gizlilik Odaklı Kriptolar Hiperenflasyondan Kurtarabilir”

Doğan Şahin

Bitcoin Yorumu: Kripto Dayı’dan Bitcoin ve Boğa Sezonu ile İlgili Floodlar

Kripto DAYI

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku