CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

IMF Anketi Dijital Paraları Onaylıyor

IMF, IMF Anketi Dijital Paraları Onaylıyor

IMF yakın zamanda kripto paralar ile ilgili bir anket düzenledi. Katılımcılar kriptoların gerçek para olduğuna inanıyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili tartışmalar gerçek para, yeni varlıkların ortaya çıkmasından bu yana devam ediyor. Her iki tarafın da destekçileri var.

Bununla birlikte, yakın tarihli bir ankete göre, ankete katılanların büyük çoğunluğu dijital para birimlerinin aslında para olduğunu düşünme eğilimine sahip.

IMF Anketine Göre Kriptolar Gerçek Para

Yakın tarihli bir ankette, 190 ülkeden oluşan bir organizasyon olan Uluslararası Para Fonu (IMF), dijital para birimlerinin gerçekten para olup olmadığını sormak için Twitter hesabını kullandı.

Şuanki sonuçlara göre, ankete katılanların %80.3’ü kripto paraların gerçek birer para olduğuna inanıyor.

Bununla birlikte, daha da ilginç olan, bazı cevaplardır. Özellikle, Vaneck’te bir dijital varlık Stratejisti ve Direktörü olan Gabor Gurbacs, fiat para birimlerinin para olup olmadığını soran başka bir anketle yanıt verdi. Katılımcıların %78.81’lik oranı fiat paraların gerçek bir para olmadığına inanıyor.

Bitcoin Bir Değer Deposu

Bitcoin’in altın gibi bir değer deposu olduğu anlatısı giderek daha popüler hale geliyor. Aktarım açısından da oldukça kolay olduğunu unutmamak gerekiyor. Altının sahip olduğu fiziksel kısıtlamalara Bitcoin sahip değil. IMF anketinde etkiler açıkça görülüyor.

Bu, diğer şeylerin yanı sıra, birçok şirketin, kurumun ve analistin BTC’yi dijital altın ve daha iyi bir versiyonu olarak adlandırmasının sebebidir.

Bir değer deposu olarak yetenekleri açısından – protokolün mekaniği onu kıt bir dijital varlık haline getiriyor. Tıpkı gezegenimizde sabit miktarda altın olduğu gibi, dolaşımda her zaman 21 milyondan fazla Bitcoin olmayacak.

Bu, hükümetlerin para basabileceği ve miktarı sonsuza kadar şişirebileceği fiat para birimlerinin aksine enflasyonist bir birim olmamasının sebebidir-şu anda devam eden koronavirüs krizinin ortasında gördüğümüz bir şey. Bu nedenle, bazı yatırımcılar Bitcoin’e “enflasyondan korunma” olarak yatırım yapma fırsatını yakaladılar.”

Bitcoin, yine-fiat para birimlerinin aksine-merkezi bir otorite tarafından yönetilmez. Bunun yerine, dinamikleri öznel bir karar verme sürecinden ziyade matematiğe dayanan merkezi olmayan bir kamu defteri tarafından yönetilir.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

Tether Davası Yeni Bir Toplantı İle Devam Edecek

Yavuz Cem AKYOL

Kripto Paraları Kapsayan Ayı Piyasası Bitti Mi?

Doğan Şahin

UBS, Yatırımcıların Şimdi Altın Alması gerektiğini söylüyor!

Kasım ERTAŞ

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku