CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

İngilizlerin Yüzde 23’ ü Kripto Para Almayı Düşünüyor

Kripto para, İngilizlerin Yüzde 23’ ü Kripto Para Almayı Düşünüyor

Bu hafta, küresel bir tüketici araştırma platformu olan Piplsay tarafından 6.070 İngiliz arasında bir anket yapıldı. Ankette İngiliz vatandaşlarına kripto para hakkında ne düşündükleri soruldu.

Ankete katılanların %54’ ü kripto paraları bir şekilde duyduğunu (%36) veya kripto paraları çok iyi bildiğini (%18) söyledi. Sadece %9 kripto paraları hiç duymadığını söylerken %37’ de kriptolardan hiç anlamadığını söyledi.

Ankete katılanların %20’ sinin kriptolara hiçbir sorun yaşmadan yatırım yaptığı görülürken %57’ sinin ise hiçbir şekilde yatırım yapmadığı ve yapmayı da düşünmediği görüldü.

Yatırım yapmayanların %23’ ü bu ankete göre yatırım yapmayı planlıyor. Ve bu da kuşaksal bir farkındalığı daha ortaya çıkarıyor.

X kuşağı, yani 40’ lı ve 50’ li yaşlarındaki insanlar kriptonun güvenli olduğunu düşünmüyor. X kuşağının sadece %22 si kriptoların güvenli olduğunu düşünüyor. 30’ larının başında 20’ lerinin sonunda olan Y kuşağında ise bu oran %39’ a yükseliyor.

Z Kuşağı Da Y Kuşağı İle Aynı Düşünüyor

2000’ den sonra doğan ve 20’ li yaşlarının başında olan Z kuşağı da tıpkı Y kuşağı gibi %39 oranında kripto paraları güvenli görüyor.

Z kuşağı kripto para konusunda Y kuşağından daha bilgili görülüyor. Z kuşağının %37’ si kripto almayı düşünürken Y kuşağında bu oran %27’ ye düşüyor.

Bununla birlikte, Z kuşağının ve Y kuşağının sadece % 35′ i kriptodan anlıyor. X kuşağının ise sadece % 29′ u anlıyor ve eğitim ve farkındalık için önemli bir alan bırakıyor.

Genel olarak İngilizler’ in % 46′ sı Apple, Amazon ve Tesco gibi markaların Bitcoin ve ETH’ i kabul etmesi gerektiğini söylerken, % 26 emin olmamakla beraber %28’ i de kabul etmemeleri gerektiğini söylüyor. Apple’ nın BitPay platformunu Apple Pay’ e entegre etmesi haberi için tıklayın.

KAYNAK: trustnodes.com

Benzer Yazılar

Mark Cuban: Hisseler de Çöküş Yaşanabilir

Sezer

Salgın Sebebiyle Berbat Bir Çeyrek Geçiren Kriptoları 2. Çeyrekte Ne Bekliyor?

Doğan Şahin

Rusya Bitcoin’i Yasaklayabilir

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku