a
coinnet

İngiltere, Kripto Düzenleme Planını Tamamladı

coinnet
coinnet

Birleşik Krallık Hazinesinin kripto para birimi endüstrisinin düzenlenmesi için bir çerçeve hazırladığı bildirildi. The Financial Times’a göre, ülkenin mali makamları şu anda önemli kripto düzenlemesine son rötuşları yapıyor. Bu, Birleşik Krallık’a satış yapan uluslararası işletmelere yönelik yasakları, ticari başarısızlıklarla başa çıkma stratejilerini ve ürün reklamcılığına yönelik düzenlemeleri içeriyor.

Bir Hazine sözcüsü şunları söyledi: 

Birleşik Krallık, insanların ve işletmelerin yeni teknolojileri hem güvenilir hem de emniyetli bir şekilde kullanabilmeleri için finansal istikrarı ve düzenleyici standartları önemli ölçüde korurken firmaların yenilik yapabileceği bir düzenleyici ortam yaratmaya kararlıdır.

Birleşik Krallık’ın yeni kripto düzenleme hamlesi, önde gelen borsalardan biri olan FTX’in çöküşünden muzdarip tüm kripto para birimi endüstrisinin ortasında meydana geldi. Rapora göre, Bakanlar kısa süre içinde yeni düzenleyici rejim hakkında bir istişare başlatacak.

İngiltere’nin Kripto Yönetmeliği Hareketi

Bildirildiğine göre, Finansal Davranış Otoritesi (FCA), bu yıl İngiltere merkezli kripto şirketlerinin kara para aklamayla mücadele prosedürlerini izlemeye başladı. Ancak, tüketicileri çeşitli sorunlardan korumak için yetkisi sınırlı.

Bununla birlikte yeni yetkiler, Hazine’ye aşina olan kişilere göre, FCA’nın şirketlerin nasıl çalıştığını ve ürünlerinin reklamını yapmak da dahil olmak üzere kripto endüstrisini daha kapsamlı bir şekilde denetlemesine izin verecek. Ayrıca, İngiltere pazarına giren yabancı satıcıların sınırlamaları olacağını ve tekliflerin kripto firmalarının nasıl kapatılabileceğini özetleyeceğini belirttiler.

Ayrıca, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak daha önce etkili düzenlemenin İngiltere’nin kripto varlık teknolojisi için küresel bir merkez olmasına yardımcı olacağını belirtmişti. Ayrıca, İngiliz topraklarında yatırım yapmak, yaratmak ve ölçeklendirmek için geleceğin girişimlerini çekecek. İngiltere merkezli birkaç kripto para birimi şirketinin, yıl boyunca Mali Davranış Otoritesi tarafından bir soruşturmaya konu olduğu bildiriliyor. 

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.