a

Interactive Brokers, Paxos İle Kripto Ticareti Başlatıyor!

Küresel elektronik aracılık şirketi Interactive Brokers Group, Paxos ile işbirliği yaparak kripto para ticaretine başladığını duyurdu.

Küresel elektronik aracılık şirketi Interactive Brokers Group, Paxos ile işbirliği yaparak kripto para ticaretine başladığını duyurdu.

Interactive Brokers’ın müşterileri artık Paxos aracılığıyla Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ticaretini yapabilecek ve saklayabilecek. Anlaşma ile Interactive Brokers, hisse senetleri, opsiyonlar, vadeli işlemler, tahviller, yatırım fonları ve ETF hizmetlerinin yanına kripto para ticareti ekleyecek. Dijital varlıklara, geleneksel varlıkların yanı sıra tek bir arayüz üzerinden erişim sağlanabilecek. Hizmetler şimdilik yalnızca ABD’de ikamet eden ve bireysel/ortak hesapları olan vatandaşlar tarafından kullanılabilecek. Interactive Brokers yaptığı duyuruda, Finansal Danışmanlar ve ABD dışındakiler de dahil olmak üzere diğer müşteri tabanlarına kripto ticareti başlatma planları olduğunu belirtti.  Küresel şirket ayrıca, komisyon olarak  %0.12-%0.18 değerini baz alan düşük komisyonlar vaat ediyor.

Interactive Brokers CEO’su Milan Galik işbirliği ile ilgili yaptığı açıklamada, “Finansal piyasalar geliştikçe bireysel ve kurumsal yatırımcılar, finansal hedeflerine ulaşmanın bir yolu olarak kripto para birimlerine giderek daha fazla ödenek arıyorlar.” dedi. Artan talebin altını çizen Malik, “Müşterilerimize kripto para ticaretine erişim sağlarken, diğer varlık sınıflarının yanı sıra uygun ve düşük maliyetli bir şekilde kripto para ticareti yapmak için artan yatırımcı talebini karşılama ihtiyacının farkındayız.” ifadelerini kullandı.

Paxos, New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın denetimi altında çalışan düzenlenmiş blok zinciri platformlarından biri. Şirketin ürün teklifleri arasında bir kripto ticaretinde aracılık ve takas hizmetleri bulunuyor. Paxos tarafından işletilen Bitcoin borsası ItBit, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından lisanslanan ilk Bitcoin borsası olmuştu.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.