a
coinnet

Kripto Borsası WazirX Personelinin Yaklaşık %40’ını İşten Çıkarıyor

coinnet
coinnet

Bazı kaynaklara göre kripto borsası WazirX, personelinin yaklaşık %40’ını işten çıkarıyor. Bu kaynaklara göre150 işçisinin 50-70’i serbest bırakıldı.
Tüm kamu politikası ve iletişim personeli işten çıkarıldı olarak açıklandı.
Küresel ekonomik yavaşlamanın bir sonucu olarak, Hindistan’daki kripto para birimi değişimi WazirX, çalışanlarının yaklaşık %40’ını işten çıkarmak zorunda kaldı. Kaynaklara göre, Wazirx’in 150 işçisinin 50-70’i serbest bırakıldı. Cuma günü erişim kesildi. Ve personele 45 gün boyunca ödenecekleri bildirildi. Artık işe gelmeleri gerekmese de.

Kripto borsası WazirX tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Hindistan 1 Numara. değişim, önceliğimiz finansal olarak istikrarlı olmak ve müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektir. Bunu başarmak için, kripto kışını havalandırmak için personelimizi azaltmak zorunda kaldık. Bu durum, sektörün 2018’de karşılaştığı deneme sürelerine benzer; o zaman, iki katına çıktık ve yenilikçi P2P motorumuzu oluşturduk.”

Kripto Borsası WazirX ve Günlük Ticaret Hacmindeki Keskin Düşüş

Her yerdeki departmanlar işçileri işten çıkarmak zorunda kaldı. Müşterilerle ve insan kaynaklarıyla uğraşmaktan sorumlu olanlar dahil. Kaynaklardan biri işten çıkarmaların yöneticileri, analistleri ve yardımcı yöneticileri / takım liderlerini içerdiğini belirtti. Bir başka eski çalışan, tüm kamu politikası ve iletişim personelinin feshedildiğini doğruladı.

Eski bir işçi işten çıkarılmasını şöyle açıkladı: “şirket, ne iyi durumda ne de şimdi mali durumuyla hiçbir zaman gerçekten açık sözlü ya da şeffaf değildi.” CoinGecko verileri, Wazirx’teki günlük ticaret hacimlerinin Ekim 2021’de 478 milyonluk bir zirveden Ekim 2022’de 1,5 milyonun en düşük seviyesine düştüğünü gösteriyor.

Wazirx’in yaşadığı sorunlardan biri, Binance CEO’su Changpeng Zhao ile Hindistan borsasına kimin sahip olduğu ve Hindistan hükümetinin kripto konusundaki duruşuyla ilgili açık bir kamuoyu davası.

Kripto borsaları ile ilgili haberleri Twitter hesabımızdan da takip etmek isterseniz bağlantıya tıklayarak takip edebilirsiniz. Günün diğer önemli haberini okumak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.