a
coinnet

Hackerlar DeX Aggregator Transit Swap’tan 21 Milyon Dolar Çaldı

coinnet
coinnet

Hackerlar DeX Aggregator Transit Swap’tan 21 milyon dolar çaldı. Peckshield ise çalınan varlıkların hareketini gösteren bir akış şeması sağladı.
Transit Swap, müşterilerine sabrı ve inancı için teşekkür ediyor.
Bir bilgisayar korsanının takas sözleşmesinde bir kusurdan yararlanmasının ardından çok zincirli merkezi olmayan değişim (DEX) toplayıcı Geçiş Takasından yaklaşık 21 milyon dolar çalındı. Şirket müşterilerine şimdiden bir özür diledi ve çalınan paraları geri almak için çalışıyor.

Koddaki bir güvenlik kusuru bir bilgisayar korsanının tahmini 21 milyon doları çalmasına neden olduğundan, Transit Swap “Çok üzgünüz” ifadesini yayınladı. Bir blockchain araştırmacısı olan Peckshield, saldırının büyük olasılıkla bir uyumluluk sorunundan veya takas sözleşmesinde yanlış bir güvenden kaynaklandığını belirledi.

Hackerlar ve Varlıkları İzleme

SlowMist, Bitrace ve TokenPocket gibi araştırmacılar, Peckshield’a ek olarak hırsızı bulmak için birlikte çalışıyorlar. Peckshield, çalınan varlıkların hareketini gösteren bir akış şeması sağladı.

Transit Takas belirtildi:

“Artık bilgisayar korsanının IP adresi, e-posta adresi ve ilişkili zincir adresleri gibi birçok geçerli bilgiye sahibiz. Hacker’ı takip etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız, hacker ile iletişim kurmaya çalışacağız ve herkesin kayıplarını geri kazanmasına yardımcı olacağız” açıklaması yapıldı.

Mevcut soruşturmaya göre, bilgisayar korsanı tespit edilen borsalardan daha önce para çekmiş olabilir. Bu arada Transit Swap, müşterilerine sabrı ve inancı için teşekkür ediyor. Mümkün olan en kısa sürede daha fazla bilgi vermeyi vaat ediyor. Her ne kadar yatırımcılar bu tür olaylardan etkilense de doğru adımlarla Transit Swap bu durumdan etkilenmeyebilir.

Hackerlar, endüstrinin sürekli gelişen güvenlik altyapısına doğrudan yanıt olarak, kripto para birimi yatırımcılarını dolandırmak için tekniklerini sürekli olarak geliştiriyorlar. Transit Swap ile kullanıcılar merkezi olmayan bir takas, toplu bir işlem ve tek bir çapraz zincir işlemi tek bir yerde yapabilirler. TokenPocket, kullanıcıların merkezi olmayan bir şekilde birden fazla ağ üzerinden anında token alışverişinde bulunmalarını ve aktarmalarını sağlar.

Sosyal medya hesaplarımızdan da haber akışını izleyebilirsiniz, bunun için Twitter hesabımızı takip etmeniz yeterli.

Günün bir başka önemli başlığı: ‌‌Kazakistan Kripto Madencileri Rusya’dan Elektrik Alacak

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.