a

Kripto Para Birimi Girişimi Oluşturmak için Japon Holding harekete geçiyor

Japonya’nın dev finans şirketi SBI Holding, kripto para birimi girişimi oluşturmayı planlıyor. Yoshitaka Kitao adlı kurucu ve CEO, 15 Şubat 2021’de Reuters’e röportaj verdi. Bu röportaja göre şirket yeni kripto girişimi kurmak için ulusal firmalarla görüşmeye başlamıştı.

Japonya nüfusa oranla kripto para birimlerini en az kullanan ülkeler arasında yer alsa da şirket bu konuda oldukça aktif. 2018 yılından bu yana kripto endüstrisinde çalışmalarını yürütüyor. 2020 yılının Aralık ayında SBI Holding , İngiltere merkezli bir kripto para birimi likidite sağlayıcısı olan B2C2yi satın aldı. SBI ayrıca Kasım ayında BTC, ETH ve XRP için bir kripto hizmeti başlattı.

“Dünyada bir numara olmak için, lider bir şirket satın almak veya büyük küresel şirketlerle ittifak kurmak bizim seçimimizdir. Birleşme ve Satın Alma stratejimiz, birçok şirkette azınlık hisselerini almak gibi bir şey olmayacaktır.”

Şirketin CEO’su Kitao, şirketin büyük ölçekli birleşme ve satın almaları için yukarıdaki sözleri söyledi.

Bu yeni girişimin şirket için ek bir gelir, yatırım veya herhangi bir para kazanma yolundan ziyade ana kazanç kapılarından biri haline geleceğini söyledi. SBI Holding, birleşeceği şirketleri açıklamasa da en az iki ortak olacağını ifade etti.

Yapılan konuşmada Bitcoin’in son dönemlerde çok fazla kurumsal yatırımcı çekmesinin de altını çizdi.

“Kurumsal yatırımcılar, özellikle hedge fonları, son zamanlarda kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladılar…sadece kurumsal yatırımcılar değil, aynı zamanda Elon Musk da var.”

SBI Holding Ripple’ı Destekliyor

Ripple ile SEC açılan davada yarın ilk kez karşı karşıya geliyor. Kitao, Ripple’ın davayı kazanmasına iyimser baktığını söyledi. SBI CEO’suna göre XRP, Japonya’da menkul kıymet olarak görülmedi. Holding, Ripple’ı destekleyen birkaç şirket arasında yer alıyor.

Takipte Kalın!

Bizi Twitter’dan takip etmek için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.