CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Kripto Para Birimleri En Çok Hangi Ülkeler Tarafından Kullanılıyor?

kripto para birimleri, Kripto Para Birimleri En Çok Hangi Ülkeler Tarafından Kullanılıyor?

20 Şubat 2021 tarihinde NTV’nin yaptığı habere göre nüfusa oranla en çok kripto para birimleri kullanan ülkeler belli oldu. Türkiye, Avrupa’da birinci sırada yer alırken dünyada 4. sırada yer alıyor.

Araştırma dünyanın en büyük 74 ekonomisi arasında yapıldı. Dünya Ekonomi Forumu (World Economic Forum) verilerine göre birinci sırada Nijerya yer alıyor. Kripto para birimleri kullanıcılarının tüm nüfusa oranı %33. İkinci sırada ise Vietnam %22 ile bulunuyor. Üçüncü sırada Filipinler %20 ve dördüncü sırada %16 ile Türkiye var.

2021 verilerine göre Türkiye nüfusu 83 milyon civarında. Bu sayılara göre ülkede 13 milyon 280 bin kişi kripto para birimleri ile ilgileniyor. Bazıları bunu meslek haline getirmişken bazıları da yatırım amaçlı kripto para birimlerini kullanıyor. Avrupa’daki vatandaşlar ise dünyanın doğu kısmına nazaran daha az ilgi gösteriyor. Özellikle Afrika ve Asya’da kriptoların yoğun bir şekilde tercih edildiği tespit edildi.

Avrupa sıralamasına bakıldığında Türkiye’yi Yunanistan ve İsviçre takip ediyor. Kripto paraları kullanma oranları ise %11’de kalıyor. Avrupa ülkeleri Kripto paralara çok da ilgili olmadığı görülüyor. En az kullanan ülkeler ise %4 ile Japonya ve Danimarka olduğu tespit edildi.

Filipinler konuyla oldukça ilgili. Özellikle Bitcoin için devlet tarafından önemli bir ilgili. ABD merkezli Union Bank adlı bir bankai Filipinlerin Makati şehrinde bir Bitcoin ATM’si kurdu. Dünyada en çok kripto para birimleri kullanan ikinci ülkenin merkez bankası da havale ve eft transfer şirketi olarak çalışmaları için bir kripto borsasına onay vermişti.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Habere NTV’nin haber sitesinden ulaşılmıştır.

Benzer Yazılar

ATM’lerde Tether(USDT) Devri Başlıyor

Sezer

Bitcoin 18 Bin Doların Altına Geriledi

Yavuz Cem AKYOL

WallStreetBets, Yalnızca Bitcoin’e Odaklanmalı

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku