a
coinnet

Kripto Para Borsası Binance US’dan 2 Yönetici Daha Ayrıldı

coinnet
coinnet

Binance ABD’deki iki yöneticinin daha, sorunlu kripto para borsasındaki yeni bir işten çıkarmalar nedeniyle istifa ettiği bildiriliyor. Ayrılışlar, Binance’in ABD’deki dijital varlıklar ticaret platformunun hâlâ işine zarar veren yüksek düzenleyici baskı altında olduğu dönemde gerçekleşti.

Binance ABD Hukuk ve Risk Yöneticileri, Kripto Ticaret Firmasının Daha Fazla İşten Çıkarması Nedeniyle Ayrılıyor

Wall Street Journal’ın bu hafta platformun icra kurulu başkanının ayrılışına ilişkin haberin ardından yayınladığı raporda, risk ve hukuk yöneticilerinin dünyanın en büyük kripto borsasının Amerika’daki yan kuruluşu Binance US’ten ayrıldığını ortaya çıkardı.

Perşembe günü yayınlanan bir makalede, ticaret platformunun yönetimindeki değişiklikler hakkında bilgisi olan kaynaklardan alıntı yaparak, kuruluşun Hukuk Başkanı Krishna Juvvadi ve Baş Risk Sorumlusu Sidney Majalya’nın görevlerinden ayrıldıklarını yazdı.

Salı günü Bloomberg, Binance ABD CEO’su Brian Shroder’ın da görevinden ayrıldığını ve yerine geçici bir atama getirileceğini bildirdi. Yöneticilerin işten ayrılması, şirketin işgücünün üçte birinin azalmasına neden olan başka bir işten çıkarma turuyla aynı zamana denk geldi.

İşten çıkarmalar, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer yerlerdeki önde gelen dijital varlık borsası için büyük yasal ve ticari zorlukların ortasında geldi. Haziran ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance’i, kurucusu Changpeng Zhao’yu (CZ) ve Amerikan bölümünü menkul kıymet kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle dava etti.

SEC, onları ABD’de yasa dışı bir ticaret platformu işletirken müşteri fonlarını başka yöne yönlendirmekle ve yatırımcıları ve düzenleyicileri yanıltmakla suçladı. Juvvadi, menkul kıymetler düzenleyicisi ile iletişimden sorumlu Binance ABD temsilcilerinden biriydi.

Mart ayında ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), ticaret ve türev düzenlemelerinin ihlali nedeniyle Binance ve CZ’ye dava açtı. Basında çıkan haberlerde ayrıca kripto devinin, Rusya’ya yönelik yaptırımlardan kaçtığı şüphesiyle Adalet Bakanlığı tarafından soruşturma altında olduğu açıklandı.

Krishna Juvvadi ve Sidney Majalya, bu yıl Binance’ten ayrılan bir grup yöneticiye katıldı. Bunlar arasında borsanın Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann, Uyumluluktan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Steven Christie, Binance’in Baş Danışmanı Hon Ng, Asya-Pasifik bölgesinden sorumlu Leon Foong ve Ürün Lideri Mayur Kamat yer alıyor.

Ayrılışlarını Binance’in Doğu Avrupa ve Rusya yöneticileri Gleb Kostarev ve Vladimir Smerkis’in eylül başında açıklanan istifaları takip etti. Binance CEO’su Changpeng Zhao daha önce yönetici çıkışlarının önemini küçümsemeye çalışmıştı ve bu yaz çıkan haberlerde borsanın 1.000 çalışanı işten çıkardığı iddia edilmişti.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.