CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Kripto Para Sektöründe Bu Hafta Neler Yaşandı?

kripto para, Kripto Para Sektöründe Bu Hafta Neler Yaşandı?

Bu hafta Bitcoin 40.000 $ ‘ın üzerine çıkarken, tüm kripto para piyasası kapitalizasyonu ilk kez gıpta ile bakılan 1 trilyon dolar seviyesini aştı.

Geçtiğimiz yedi gün içinde, Bitcoin, 40 bin doları aşabilmek için 10 bin doların üzerinde arttı. Bu arada, tüm kripto para piyasası değeri tarihte ilk kez 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Hafta, Bitcoin fiyatının 29.000 $ civarında işlem görmesiyle başladı. Ancak kimse bu denli bir yükseliş beklemiyordu.

Gün geçtikçe BTC, dün 40.000 $ ‘ın üzerine çıkana kadar yeni zirveler yaşamaya devam etti. Şu anki tüm zamanların en yüksek seviyesi 42.000 $ seviyesidir.

Bu yükseliş aynı zamanda önemli dalgalanmalar ile birlikte geldi. Örneğin, daha dün gece BTC 40.000 $ ‘a ulaştı, ancak aynı saatte 36.000 $’ a düştü. Bu, aşırı kaldıraç pozisyonlarına aşırı maruz kalan insanlar için özellikle tehlikeli hale getirir ve toplam tasfiye verileri bunu doğrular. Dün 1.5 milyar dolarlık kripto para tasfiyesi gerçekleşti.

Her durumda, büyüme piyasanın tamamında görülüyor. Kapitalizasyonun 1 trilyon doları aşması da bunu kanıtlar nitelikte. Bu daha önce görülmemiş bir seviye olarak karşımıza çıkıyor.

Kripto Para Sektöründe Önemli Gelişmeler

Bu hafta önemli haberler de ortaya çıktı. OCC, ripto para birimlerinin genel olarak benimsenmesinde ciddi bir adım olan ödeme için stabilcoin ve blok zincirleri kullanmasına izin verdi. Olgunluk ruhu çerçevesinde, dünyanın önde gelen kripto türevi borsalarından biri olan BitMEX, yatırımcı tabanının ve işlem hacminin %100’ünün artık %100 doğrulandığını da bildirdi.

Bu arada, Bitcoin’in etkileyici performansı, 2017’de olduğu gibi, çok sayıda tanınmış analistin tahminlerini açıklamasına yol açtı. Bloomberg’de kıdemli emtia stratejisti olan Mike McGlone, kripto para biriminin değerinin 20 bin dolara gerilemesindense, 50 bin dolara çıkma ihtimalinin daha yüksek olduğunu söyledi.

Hafta Ethereum için de son derece olumlu geçti. 1200 dolara kadar yükselen ETH yatırımcılarını sevindi. Ethereum adreslerinin %99’unun karda olduğunu belirtmekte fayda var.

Kripto paralar için bu hafta son derece olumlu bir hafta oldu. Önümüzdeki günlerde neler değişecek hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

XRP 3% düşüşle 0,14693 seviyesinin altına geriledi

Doğan Şahin

OCC’den Kripto Sektörünü İlgilendirecek İstek

Yavuz Cem AKYOL

Analist: Bitcoin’in 7.000 Dolar Üstüne Çıkması Sadece Başlangıç!

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku