a
coinnet

Kripto Paralar Neden Düştü? Arkasında Gelişen Olaylar Neler?

coinnet
coinnet

Kripto yatırımcıları tek bir soruya yanıt arıyor; “Kripto Paralar Neden Düştü?” Küresel krizlerin peş peşe yaşandığı son birkaç günde piyasalarda aşağı yönlü hareketler oldu.

Özellikle de kripto piyasası kimsenin beklemediği bir anda çöküş yaşadı. Hafta sonuna doğru girilirken risk iştahı daha da arttı. Bu da kayıpları derinleştirdi ve önemli bir parayı piyasadan sildi.

Kripto Paralar Neden Düştü?

Önemli bir piyasa çöküşünün ardından son 24 saatte yaklaşık 300.000 kripto para yatırımcısı yok oldu. 1 milyar dolara yakın para kaybetti. Kripto para birimleri 12 Nisan’da önemli kayıplar yaşadı ve altcoinler alışılmadık şekilde Bitcoin (BTC) üzerinde kripto para birimi tasfiyelerine hakim oldu.

Kripto paralar neden düştü? Sorusu bir anda insanların en çok merak ettiği konu oldu. İran – İsrail gerilimi ve Amerika’nın gerginliğe dahil olması işleri kızıştırdı. Hem geleneksel hem dijital piyasa üzerinde olumsuz etki yarattı.

Diğer yandan altın krizin olduğu yerde tek tırmanan değerli metal oldu. Ons altın fiyatı 2.400 doları aşarak tarihi rekora imza attı.

Kripto Varlıklarda Tasfiyeler Derinleşti

Tam olarak, 297.536 türev ticaret pozisyonu, günlük 937 milyon dolarlık toplam zarar için tasfiye eşiğine ulaştı. Veriler, 13 Nisan’da CoinGlass’ın tasfiye ısı haritasına yansıdı. Kripto paralar niye düştü? Sorusunun yanıtı Ortadoğu’da yaşanan kriz gösterildi.

Buna karşın tasfiyelerde de çok ani geri çekilmeler yaşandı. Bu da vadeli pozisyonların çok çabuk lig olmasının önünü açtı. Long pozisyonlar bu kayıpların büyük çoğunluğunu oluşturdu. Tasfiyelerde 824,45 milyon dolara kadar çıktı. Short pozisyonlar, 112.56 milyon dolar için tüm kayıpların %12’sini temsil ediyordu.

Son olarak TradingView’in toplam kripto piyasa değeri endeksi 2.384 trilyon dolarlık bir değerleme gösteriyor. Bu, 12 Nisan’da bir gün önce kaydedilen 2.526 trilyon dolardan 142 milyar dolarlık daha düşük bir sermaye olduğunu gösterdi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.