a

Kripto Piyasasında Bu Hafta İzlenecek Önemli Olaylar

coinnet
coinnet

Kripto piyasası 2023 yılına kripto para birimlerinin birçoğunun değerini ikiye katlamasıyla olumlu bir şekilde başladı. Bitcoin 2023 yılının başından bu güne dek yaklaşık olarak %40’lık sıçrama gerçekleştirdi. Bu doğrultuda 29 Ocak’ta, yani sadece bir gün önce 23.861 $’a ulaşmayı başardı. Bu durum genel olarak kripto para birimlerini, küresel kripto piyasa değerinin dahi 1 trilyon doları aştığı daha olumlu bir tarafa itti.

Bunun yanı sıra pek çok endüstri uzmanı önümüzdeki haftanın kripto piyasası için bir pasta yürüyüşü olmayacağını da iddia etti. Bunun nedeni ise pozitif piyasayı toparlayabilecek pek çok küresel olay beklemeleri ve Bitcoin ‘in son 24 saat içerisinde yaklaşık olarak %2 kaybetmesiyle aynı şeyin hissedilmesidir.

Kripto Pazarını Etkileyen En Önemli Olaylar

  • Fed Faiz Artırımı

Federal Açık Piyasa Komitesi bir sonraki toplantısını 1 Şubat’ta gerçekleştirecek. Bu kapsamda yatırımcı ve tüccarların çoğunluğu ABD Merkez Bankası’nın faiz artışını 25 baz puan düşürmesini bekliyor. Ancak 50 baz puanlık artış olasılığı halen değerlendiriliyor. Üstelik faiz artırımı Fed Başkanı Jerome Powell’ın yaklaşımını da etkileyecek.

  • Avrupa Merkez Bankası’ndan Faiz Artışı

Raporlara göre Avrupa Merkez Bankası’nın faiz oranını 50 baz puan arttırması beklenen bir durum. Avrupa Merkez Bankası’nın yanı sıra İngiltere Merkez Bankası da 2 Şubat’ta faiz oranlarını 50 baz puan artıracak.

  • Büyük Teknoloji Şirketleri Üç Aylık Sonuçları Açıklayacak

Kripto piyasasının ABD borsasıyla her zaman, özellikle de Nasdaq 100 ile ilişkili olduğu bilinen bir gerçektir. Bu hafta Apple, Google, Microsoft ve Meta gibi dev teknoloji şirketleri, Bitcoin üstünde derin etkisi olabilecek 3 aylık raporlarını yayınlayacak.

  • ABD İşsizlik Verileri

Bu hafta içerisinde ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu işsizlik ve tarım dışı istihdam oranı verilerini açıklayacak. Aralık 2022 itibariyle ABD’deki işsizlik verileri ülke ekonomisinin aynı süre içerisinde 223.000 iş eklemesinden dolayı %3,5’e düşmüştü.

Önümüzdeki hafta içinde yatırımcı ve tüccarların yatırım kararlarını yeniden gözden geçirmeleri gerekecek. Dolayısıyla bu durum kripto piyasası için son derece önemli bir konu olacak.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.