a
coinnet

Kripto Varlıklarda Çıkış Arttı: Bitcoin, 630 Milyon Dolarlık Çıkış Gördü

coinnet
coinnet

Bitcoin (BTC), devam eden kripto kan banyosunun ortasında büyük çıkışlara tanık oldu. CoinShares Araştırma Bloguna göre, Bitcoin geçen hafta 630 milyon dolarlık çıkış gördü. Bu, kripto topluluğunda endişelere yol açtı. 

Toplu olarak, dijital varlık yatırım ürünleri 584 milyon dolarlık çıkış gördü. Özellikle, bu, piyasada görülen art arda ikinci çıkış haftasıydı. Dijital varlık yatırım ürünlerindeki bu çarpıcı düşüş, makroekonomik endişeler arasında geliyor. Yatırımcılar, Fed’in faiz indirimleriyle ilgili yaklaşmakta olan kararı konusunda endişeli görünüyor.

Yatırımcılar Bitcoin ve altcoinler gibi riskli varlıkları görmezden gelmeye başladıkları için piyasada olumsuz bir duyarlılık var.

Piyasadaki önde gelen altcoin olan Ethereum (ETH), geçen hafta 58 milyon dolarlık çıkış gördü. ETH için bu olumsuz eğilim, yatırımcıların daha geniş pazar için nasıl düşüş eğilimine geçtiğini vurguladığı için çok önemlidir. Bitcoin fiyat çöküşü dijital varlık yatırım ürünleri için bu büyük çıkışların ortasında, Bitcoin’in fiyatı da bugün düştü.

Bitcoin Çıkışları Haftalık Oranda Arttı

BTC fiyatı CoinMarketCap başına %6,80 düşüşle 60.084 dolara düştü. Önde gelen kripto para birimi son yarılanma olayından sonra önemli ölçüde yükselemediği için bu endişe verici bir durumdur.

Birçoğu, Bitcoin yarılanma olayından sonra büyük bir ralli bekliyordu. Tarihi modeller, BTC’nin bu olaylardan sonra artmaya devam ettiğini gösteriyor. Ancak piyasa bu kez bu eğilime tanık olmadı.

Piyasada düşüş eğilimi hakim olsa da, bazıları hala Bitcoin’in yarılanmadan hemen sonra bir ralli ateşlemediğini öne sürüyor. Bitcoin’in zaman alacağını ve uzun vadede bu beklenen ralliyi başlatabileceğini tahmin ediyorlar.

Özellikle, bugünün Bitcoin çöküşü, feshedilmiş kripto borsası Mt. Gox’un son açıklamasının ortasında geldi. Açıklamada, borsanın çalınan varlıkların önümüzdeki aydan itibaren kullanıcılarına geri ödemelerine başlayacağı ortaya çıktı. Bu geri ödemeler Bitcoin ve Bitcoin Cash (BCH) olarak yapılacaktır.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.