a
coinnet

Kan Banyosu, Bitcoin Likidasyonu Artırdı: 122 Milyon Doları Buhar Oldu

coinnet
coinnet

Mt. Gox geri ödemesinden kaynaklanan gelen satış baskısı, Bitcoin’in fiyatının psikolojik 60.000 doların altına düşmesine neden olabilir. Bu da Bitcoin likidasyonu artırdı.

Bitcoin (BTC), fiyatı 61.000 $ işaretinin altına düştüğü ve potansiyel olarak kritik 60.000 dolarlık eşiğin altına düşme riskini artırdığı için kaldıraçlı uzun pozisyonlarda 122 milyon doların üzerinde tasfiye edildi. 122 milyon doların üzerinde kümülatif kaldıraçlı Long Bitcoin likidasyonu yaşandı. CoinGlass verilerine göre, pozisyonlar son 24 saat içinde tasfiye edildi. 

Bitcoin Likidasyonu Arttı

Bitcoin’in fiyatındaki gün içi %5’in üzerinde bir düşüşle tetiklendi. Bu da 24 Haziran’da 61.000 $ işaretinin altına düştü. CoinMarketCapdata’ya göre, dünyanın ilk kripto para birimi haftalık grafikte %7’nin üzerine geriledi.

Kaldıraçlı pozisyonlar, bir dayanak varlığın temel fiyat seviyesini gösterebilir. CoinGlass’a göre, 60.500 doların altında potansiyel bir hareket, tüm borsalarda 180 milyon doların üzerinde kaldıraçlı uzun pozisyonları tasfiye edecek.

Mt. Gox’un 9.4 Milyar Dolarlık BTC Satışı gelecek Mi?

Fiyat düşüşü, çöken kripto borsası Mt. Gox, kullanıcıları için geri ödemeleri işlemeye başlayacağını söyledikten saatler sonra geldi. Bu düşüş Bitcoin likidasyonu tarafında da hemen etki gösterdi.

9,4 milyar dolardan fazla Bitcoin, fonlarına erişmek için 10 yılı aşkın bir süredir bekleyen yaklaşık 127.000 Mt. Gox alacaklısına borçludur. Bloomberg’de kıdemli bir borsa yatırım fonu (ETF) analisti olan Eric Balchunas’a göre bu, piyasa için önemli bir satış baskısı getirebileceğini söyledi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.