Kripto Yatırımcıları Nasıl Para Kazanıyor?

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Kripto para birimleri çağdaş dünyanın en spekülatif varlıklarından biri haline geldi. Düşük ücretleri ve yüksek getirileri nedeniyle çok sayıda yatırımcıdan ilgi almayı başardı. Hisse senetleri gibi başka varlıklara yatırım yapılırken ödenen aracı ücreti gibi ücretlerin kripto yatırımında bulunmaması da kripto yatırımcıları için avantaj oluyor.

Bununla beraber, kripto para piyasası tüm varlıklar arasında en az düzenlenenlerden biridir. Bu piyasaya girişin önündeki engeller çok daha azdır. Kripto para piyasasındaki düzenleme eksikliği, yatırımcıların hesap oluşturmasını ve yatırım yapmaya başlamasını kolaylaştıran bir etkendir.

Kripto para geleceğin küresel ödeme sistemi olacak gibi görülüyor. Şimdiden Bitcoin gibi popüler kripto paralar Microsoft, Burger King, Vikipedi, Twitch gibi birçok marka tarafından ödeme aracı olarak kabul edilmeye başlandı.

Kripto para piyasasına yatırım yapmanın bir diğer avantajı da likiditedir. Likit piyasalar, piyasada herhangi bir gerginlik olması durumunda yatırımcıların varlığı kolayca satmasını sağlar. Bu da yatırımcılar için avantajlı bir durumdur.

Kripto para piyasasında da kâr potansiyeli çok yüksek olmaya devam ediyor. Bunun en büyük örneklerinden biri Bitcoin’ dir. Bitcoin, Eylül 2020’den Şubat 2021’e kadar olan dönemde 5 kat kadar değer kazandı.

Kısa bir süre içinde piyasadaki diğer varlıklarla karşılaştırıldığında getirileri çok yüksektir. Yeni bir yatırımcıysanız veya sadece kripto para piyasasını merak ediyorsanız, önde gelen kripto yatırımcılarının nasıl para kazandığını en az bir kez düşünmüş olmalısınız. Kripto yatırımcılarının para kazanma yollarından bazılarını şu şekilde listeleyebiliriz:

Scalping

Scalping, kripto yatırımcıları tarafından kripto para birimi fiyatındaki küçük hareketlerden yararlanmak için kullanılan yöntemdir. Zaman içinde tutarlı kâr elde etmek için kullanılan bir yatırım modelidir. Bu yatırım modelinde, yatırımcı için kârın küçük olması önemli değildir.

Bu modelin avantajlarından biri de kayıpları en aza indirmesidir. Çünkü yatırımın, varlığın fiyatı düşmeye başlamadan önce paraya çevrildiği için kayıp az olacaktır. Bazı yatırımcılar bu yöntemi günde bir kaç kere alım satım yaparak da kullanmaktadır.

Bu yöntemde yatırımcılar için kayıpları kurtarmak da daha kolaydır. Bununla birlikte, yatırımcıların kripto paraların fiyatını sürekli olarak izlemeleri de önemlidir, çünkü büyük bir kayıp tüm küçük kârları ortadan kaldırabilir.

Bu yöntemde yatırımcının blockchain pazarı hakkında iyi bir bilgiye sahip olması da gereklidir. Blockchain pazarındaki yeni bir yatırımcı, piyasa hakkında iyi bir bilgiye sahip değilse zarar edebilir.

Günlük Ticaret

Günlük ticaret de kripto yatırımcıları arasında önde gelen bir para kazanma metodudur. Günlük ticaret kripto paranın aynı gün içerisinde alınıp satılmasına denir.

Likidite ve işlem hacmine göre günlük ticaret için en iyi kripto paralarından bazıları Bitcoin, Ethereum(ETH), Binance coin (BNB)’ dir. Tıpkı scalping gibi, günlük ticarette de hızlı karar vermek gerekir. Günlük ticaretin en büyük avantajlarından biri, bir gecede meydana gelebilecek kayıpları en aza indirmeye yardımcı olmasıdır.

Dünyanın diğer ucundaki blockchain pazarındaki herhangi bir gerginlik bile gecelik kayıplara neden olabilir. Kayıpları önlemek ve maksimum getiri elde etmek için, yatırımcı grafikler ve teknik göstergeler kullanarak eğilimleri analiz etmelidir.

Yeni bir yatırımcı için, blockchain piyasası hakkında iyi bir bilgi olmadan günlük ticarete girmek riskli olabilir. Bu nedenle, yeni bir yatırımcının yatırım yapmadan önce blockchain piyasasını bilmesi gerekir.

Araştırma Yapmak

Blockchain pazarında başarı elde etmenin en önemli yollarından bir araştırma yapmaktır. Önde gelen kripto yatırımcıları da araştırma yaparak başarı elde etmiştir.

Kripto para birimi hakkında yapılan araştırmalar piyasa hakkında zamanında bilgi edinmeye yardımcı olur. Fiyat hareketlerinin analizi, piyasa tahminleri doğru kararlar vermek fiyat trendinin belirlenmesini sağlar.

Swing Trading

Swing trading, yatırımcılar tarafından dünyadaki çeşitli kripto para birimlerinin ve diğer varlık türlerinin ticaretini yapmak için kullanılan bir başka popüler ticaret stratejisidir. Yatırımcılar bu yöntemle kâr elde etmek için uzun vadeli fiyat hareketlerini yakalamayı hedefler.

Bu yatırım yöntemi birkaç gün ya da birkaç hafta beklemeyi gerektirebilir. Bu yatırım yönteminin en önemli anahtarı sabırdır.

Piyasa hakkında iyi araştırma yapan ve fiyat analizlerine hakim olan yatırımcılar bu yatırım stratejisini kullanabilirler. Zaman içerisinde fiyatta dalgalanmalar olsa da uzun vadede getiri sağlayacaktır.

Diğer yatırım stratejilerinin aksine swing trading yapan yatırımcılar gecelik kayıplara eğilimlidir. Araştırmanıza güveniyorsanız swing trading, size diğer yatırım biçimlerinden çok daha iyi bir getiri kazandırabilecektir.

CoinNet Twitter hesabını takip etmek için linke tıklayın.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998