a

Binance CEO’ su Bitcoin’ in En Büyük Yatırımcılarından Biri Oldu

Büyük miktarda Bitcoin taşıma, varlıkları istediğiniz gibi aktarma ve boşaltma, yalnızca sektördeki en büyük oyunculara verilen avantajlardır. Genellikle büyük yatırımcıların işlemlerine, milyonlarca ve milyarlarca dolar değerinde büyük miktarda Bitcoin girişi ve çıkışı eşlik ediyor. Bu büyük yatırımcılar bu yıl en az 5 milyar dolarlık Bitcoin taşıması yaptılar. Bu Bitcoinlerin varış yerleri, yeni cüzdan adresleri ve işlem yapan kişilerin kimliği ise bilinmiyor.

CZ Servetinin Bir Kısmını Bitcoin’ e Yatırabilir

Bununla birlikte, en büyük Bitcoin yatırımcılarından biri olan Binance’ in CEO’ su CZ, kişisel olarak ne kadar Bitcoine sahip olduğunu ölçmek için bir ipucu açıkladı. Temmuz 2017′ de kurduğu kripto para borsası Binance’ e daha çok kredi verebilen 1,9 milyar dolarlık net değeriyle CZ, serveti büyük ölçüde dijital para birimlerinin gelişen endüstrisine yatırılabilen birkaç kripto borsası kurucusundan biri.

Binance’ ten gelen kârın yanı sıra, CZ’ nin servetinin iyi bir miktarı da Bitcoin yatırımından geliyor. Bitcoini ilk olarak ortalama 600 dolar fiyatla satın alan CZ’ nin, o zamandan beri yatırımlarını hiç satmadığı ortaya çıktı.

CZ, ‘Bitcoini 2014 yılında ortalama 600 dolar fiyatla satın aldım.’ dedi. O zamandan beri Bitcoinin pek çok düşüş yaşadığını da ekledi. Uzun vadeli yatırımın geçici ticaretten daha kârlı olduğunu iddia ederek, ‘Satın aldıktan kısa bir süre sonra yaklaşık 200 dolara indi ve yaklaşık 2 yıl orada kaldı. Uzun vadeye bakın.’ dedi. Söylediklerinin finansal tavsiye olmadığını da ekledi.

CEO’ nun Toplamda Ne Kadar Kripto Yatırımı Var?

Matematiksel olarak, CZ’ nin yüklü bir BTC satın almış olması mümkündür. Bunun nedeni o zamanlar tek bir Bitcoin satın almak için gereken miktarın bugün gereken miktarın on katından daha az olmasıdır.

CZ, Bitcoinlerini hiç satmadığını söylese de, daha fazla satın alıp almadığını açıklamadı. Ancak, CEO bir Bitcoin yatırımcısı olduğu için, daha fazla BTC almış olması mümkündür. Mevcut piyasada CZ’ nin sahip olduğu Bitcoin, yüz milyonlarca dolar değerinde olabilir. Yine de, milyarderin sahip olduğu btc miktarının çok daha fazla olabileceği konuşuluyor.

CoinNet Twitter hesabını takip etmek için linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.