a

Yapılan Bir Anket Avustralya’ da Kripto Yatırımının Yüksek Olduğunu Gösterdi

Avustralyalı yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum’ a daha fazla ilgi göstermeye başladı. Yakın tarihli bir ankete göre, birçok Avustralyalı kripto yatırımına altın ve gümüşten daha fazla ilgi gösteriyor.

Ülkede 2000′ den fazla katılımcının kaydedildiği anket, kripto yatırımının büyük bir kâr olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, kriptoların altın ve gümüş gibi yatırım araçlarının kâr etme girişiminin önüne geçebilmesi için hala çok zaman var.

Şubat ayında gerçekleştirilen anketten elde edilen verilerde, kripto yatırımı ile altın ve gümüş hisseleri arasındaki karşılaştırma yüzde değerleri ile gösterildi. BTC Markets istatistiklerine göre, daha fazla Avustralyalı yatırımcı kriptolara yatırım yapıyor ve yatırımcıların yüzde 12,6′ sı Bitcoin’in ticaretini yapmak veya elinde tutmak için kripto para birimi ticaretine katılıyor. Buna karşılık, yatırımcıların sadece yüzde 12,1′ i altın ve gümüş yatırımı yapıyor.

Birçok Avustralyalı yatırımcının ilgisine rağmen, kripto para birimleri popülerlik ve yatırım açısından hala borsanın gerisinde kalıyor. Şu anda, yatırımcıların yüzde 63′ ünden fazlası borsada hisseye sahip. Yüzde 28,8′ i borsa ile karşılıklı işlem yaparak borsaya yatırım yapıyor.

Bitcoin ve Ethereum Avustralya’ da Kripto Para Yatırımına Hakim

Anketten yapılan detaylı bir analiz, birçok Avustralyalı yatırımcının Bitcoin ve Ethereum ile daha fazla ilgilendiğini gösterdi. Araştırmanın verilerine göre yatırımcıların yüzde 83.2′ si Bitcoin’ e sahipken yüzde 42′ si Ethereum yatırımı yapıyor. Ülkede yatırım için kullanılan en popüler 5 kripto para arasında Ripple, Litecoin ve Bitcoin Cash de bulunuyor.

Raporlar, 2020′ de COVID19 salgınının neden olduğu piyasa çöküşünün kripto para birimlerine olan önemli ilgiye katkıda bulunduğunu gösteriyor. Anket, Avustralya’ daki yatırımcıların üçte birinin Mart ayındaki piyasa çöküşünden sonra dijital para birimine daha fazla ilgi göstermeye başladığını gösteriyor.

Avustralyalı Yatırımcılar Kriptoyu Uzun Vadeli Bir Yatırım Olarak Görüyor

Avustralyalı yatırımcılar kriptolarını yakın zamanda satmayı düşünmüyorlar. Bitcoin ve Ethereum gibi kriptoları tutmanın uzun vadeli bir yatırım projesi olduğunu düşünüyorlar.

Kripto yatırımı Avustralya’ da mükemmel bir para kazanma girişimi olarak görülüyor ve yatırımcıların yüzde 51′ inden fazlası yakın zamanda satış yapmayacaklarını söylüyor.

CoinNet Twitter hesabını takip etmek için linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.