a

MoneyGram, SEC Davası Nedeniyle Ripple İle İlişkisini Sona Erdirdi

ABD merkezli para transfer şirketi MoneyGram, şirketin yasal belirsizliğini gerekçe göstererek Ripple Labs ile olan ilişkisini askıya aldı. Teksas merkezli firma en son raporunda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal sorunlarını çözene kadar Ripple’ ın XRP havale sistemini kullanmayacağını söyledi. Şirket, Ocak 2018′ de Ripple ile ortaklık kurmuştu ve Ripple’ ın xRapid sistemini pilot olarak olarak kullanan ilk ödeme servis sağlayıcılarından biri olmuştu.

MoneyGram Ripple İle İlişkisini Üç Yılın Sonunda Askıya Aldı

MoneyGram, Ocak 2018′ de Ripple ile ortaklık kurdu ve Ripple’ ın xRapid çözümünü pilot yapan ilk ödeme servis sağlayıcılarından biri oldu. xRapid, şirketlerin önceden finanse edilen nostro hesaplarına ihtiyaç duymadan XRP’ yi kullanarak sınır ötesi para transfer etmelerini sağlayan bir hizmettir. Ortaklığın üçüncü yılında, MoneyGram SEC davasını sebep göstererek hizmeti askıya aldı. Resmi bir açıklamada,’ SEC ile devam eden dava ile ilgili belirsizlik nedeniyle, şirket Ripple platformunda ticareti askıya aldı.’ diye açıklama yapıldı.

SEC, XRP’ nin Kayıt Dışı Satışı Nedeniyle Ripple’ a Karşı Dava Açtı

MoneyGram ve Ripple ortaklığında, Ripple şirkete XRP kullanılması için ödeme yapıyor. Bu da MoneyGram’ a fayda sağlıyor. 2020′ nin dördüncü çeyreğinde. Ripple, MoneyGram’ a ‘piyasa geliştirme ücretleri’ için 9,2 milyon dolar ödedi. 2019 ve 2020 yıllarında şirket, XRP kullanmaya devam etmek için Ripple’ dan toplamda 61.5 milyon dolar ödeme aldı. Daha önce, SEC Ripple’ a firmanın XRP’ nin kayıt dışı satışını gerçekleştirdiğini iddia ederek dava açmıştı. Ancak Ripple tüm iddiaları reddetti ve davayla mücadele ediyor. MoneyGram, SEC tarafından açılan dava sonrasında Ripple’ ın hizmetlerini bırakan en son şirket oldu. Daha önce de birkaç ABD merkezli kripto borsası, platformlarında XRP ticaretini zaten durdurmuştu.

CoinNet Twitter hesabını takip etmek için linke tıklayınız.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.