a
coinnet

KuCoin Borsasından Önemli Başarı: Spot İşlemde Yüzde 121 Büyüme!

coinnet
coinnet

Önde gelen küresel kripto para borsası KuCoin, 2024’ün ilk çeyreğinde büyüdü. Borsa, operasyonlarında çeşitli yönlerinde önemli ilerlemeler kaydetti. Kripto para borsası, 2023’ün ilk yarısında spot işlem hacminde 2023’ün 4. çeyreğindeki rakamlara kıyasla %121,85’lik patlayıcı bir büyümeye tanık oldu.

KuCoin Borsasında İlk Çeyrek Büyümesi

Borsa, yılın ilk çeyreğine ilişkin son inceleme raporunda bu dönüm noktasını duyurdu. Raporda, spot hacimdeki artışa dikkat çekildi. Özellikle Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde dikkate değer olduğu belirtildi. Bilhassa, MENA bölgesi, %263,91’lik etkileyici bir artışla hacim artışında başını çekiyor.

KuCoin, engellerin ve zaferlerin bir karışımıyla karşılaşmasına rağmen piyasa dalgalanmaları arasında esnek durduğunu belirtti. Borsa, ilk ayların yükseliş piyasası duyarlılığına ve düzenleyici ayarlamalara tanık olduğuna, fırsatlar ve engeller sunduğuna dikkat çekti.

Büyüme Gösteren Bir Borsa

Spot işlem hacmi büyümesinin yanı sıra KuCoin, diğer çeşitli metriklerde önemli kilometre taşları elde etti. Böyle bir başarı, bir önceki çeyreğe göre %4,32 büyüyen kullanıcı tabanının genişlemesi oldu. Mart 2024 itibariyle KuCoin, yaklaşık 32 milyon kayıtlı kullanıcıya sahiptir.

2024 birinci çeyrek sırasında, KuCoin’in kullanıcı tabanındaki en önemli genişlemesi %16,26’lık bir büyüme ile Latin Amerika bölgesinde oldu. Ek olarak, platform, 2023“ün 4. çeyreğine kıyasla Orta Doğu ve Afrika (%11,29) ve Avrupa (%6,98) gibi diğer önemli bölgelerde önemli kullanıcı tabanı artışları yaşadı.

Dahası, KuCoin, Ocak-Mart ayında piyasa öncesi işlem hacminde önemli bir artış sergileyerek 23.12 milyona ulaştığını belirtti. Bu rakam, bir önceki çeyreğe göre %68’lik kayda değer bir artış. Ek olarak, borsa, 13.500’den fazla kişinin dönüm noktasını aşarak benzersiz kullanıcılarda %47’lik bir artış yaşadı.

Kripto Borsası, Yeni Varlıklar Ekliyor

2024’ün ilk çeyreğinde KuCoin 73 yeni varlık tanıttı. Toplam takas edilebilir dijital varlık sayısını 892’ye çıkardı. Bu genişleme, Mart 2024’e kadar 1.283 ticaret çiftinin desteğini kolaylaştırdı. Ek olarak, KuCoin BurningDrop bu dönemde desteğini 11 projeye genişletti.

Topluluk katılımı ile ilgili olarak 2024’ün ilk çeyreğinde, sosyal medya platformlarında önemli kilometre taşlarına ulaştı. Ayrıca, KuCoin aynı dönemde iç başarıları açıkladı. Müşteri desteği, ilk çeyrekte 500.000’den fazla sorguyu ele almak için günün her saati çalışan kullanıcı edinme ve elde tutma çabalarında çok önemliydi.

Yükseliş pazarı trendleri beklentisiyle KuCoin, birçok makaleyi birden fazla dile dahil ederek Yardım Merkezini destekledi. Ek olarak, değişim, ekip verimliliğini artırmayı ve genel müşteri deneyimini yükseltmeyi amaçlayan dil çevirisi ve içerik oluşturma için AI-driven araçları uyguladı.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.