a

Kurumsal Talep, BTC’yi 30 Bin Doların Üstünde Tutmak İçin Yetersiz

Guggenheim’ın CIO Scott Minerd, Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesinin kripto varlığını $30,000’in üzerinde tutmak için yeterli olmadığını söyledi.

Guggenheim Partners CIO Scott Minerd, Olası Bitcoin düşüşleri konusunda başka bir uyarı paylaştı. Wall Street yöneticisi, birincil kripto para birimini 20 bin dolara sürükleyerek büyük bir düzeltme öngördü ve kurumsal ilginin BTC’Yİ 30 bin doların üzerinde stabilize etmek için yeterli olmadığını belirtti.

Kurumsal Talep Yeterli Değil

Scott Minerd, Bloomberg TV’de gerçekleştirdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin’e yönelik kurumsal ilgi, birincil kripto para birimini $30K fiyat seviyesinin üzerinde tutması için yeterli olmayacaktır.

Ona göre, en iyi kripto varlığı, sadece kurumsal talebe dayanarak, istikrarlı bir $35K veya hatta bir $30K fiyatından daha uzakta yer alıyor.

Minerd, “yatırımcı tabanının şu anda bu tür bir değerlemeyi destekleyecek kadar büyük ve derin olduğunu düşünmüyorum ” dedi.

Minerd, Bitcoin’in uygulanabilir bir varlık sınıfı olduğunu, ancak uzun vadeli açıdan olduğunu düşündüğünü söyledi.

BTC’nin kurumsal firmalar tarafından benimsenmesi, BTC’nin değerini yükselten ana etmenlerden bir tanesiydi. Varlık 2021 yılının başında 42 bin dolara kadar yükseldi. Şu sıralarda ise 30 bin dolar ile mücadele ediyor.

Minerd ayrıca son zamanlarda olumsuz BTC davranışının ve yokuş aşağı inmenin yakın gelecekte de devam edebileceğine dikkat çekti.

Şimdi piyasadaki tüm bu küçük yatırımcılara sahibiz ve bu tür bir momentum ticaretini görüyorlar. Bununla para kazanıyorlar. Pazarda bir köpürme görüyorlar.

Bitcoin’e olan kurumsal ilgi son birkaç ay içinde arttı ve MicroStrategy gibi kurumsal devler BTC odaklı geleceklerine çaba sarf ediyor ve nakit tahsis ediyor.

Minerd, bitcoin’in parlak geleceği hakkındaki fırsatçı görüşünü oldukça fazla paylaşıyor. Sadece geçen ay, Guggenheim’ın CIO’SU, BTC’nin sonunda 400.000 $ ‘ a kadar tırmanabileceğini söyledi.

Daha önce de gelen haberlere göre, BTC’nin bu yıl 20 bin dolara kadar gerilebileceği tahminleri yapılmıştı. Bitcoin’in düşüş tahminlerine ek olarak Minerd, “masadan para çekmenin zamanının geldiğini” ifade etmişti.

BTC şu sıralar 30 bin dolar civarında yer alıyor. Varlığın göstereceği performans merakal bekleniyor.

Kaynak: Crypto Potato

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.