Lendefi: Merkezsiz, Blockchain Tabanlı Kredi Platformu

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Lendefi kripto paralar üzerinden kredi alma ve kredi verme seçenekleri sunabilen, merkezsiz bir blockchain tabanlı kripto para platformudur.

2020 son çeyreğinden itibaren açıklanan yol haritasını adım adım tamamlayan Lendefi, CEO olarak görev alan Scott Schulz ve arkasında bulunan uzman ekibi ile beraber global ortaklıklar kurup, güçlü bir topluluk ile beraber büyüme devam ediyor.

31 Mart tarihli, projenin topluluk için hazırladığı bildiri, gelecekte atılacak adımları ve topluluğa olan teşekkürlerini aktarıyor.

Lendefi, Lendefi:  Merkezsiz, Blockchain Tabanlı Kredi Platformu

2021’in ilk çeyreğinde yapılan çalışmalar ile yürürlüğe giren Alpha ve detayları ise şu şekilde;

Lendefi Blockchain Protokolü Alpha versiyonu

Projenin yol haritasında da belirttiği üzere 2021 yılı ilk çeyreğinde version Alpha‘ya geçiş tamamlandı. Github üzerinde faal olan Alpha, yapılan güncellemeler ile beraber özel kredi ve borçlanma fonksiyonlarına sahip olacak.

Lendefi, Lendefi:  Merkezsiz, Blockchain Tabanlı Kredi Platformu

Yeni takımı DeepDive ile beraber bir kaç defa gözden geçirilip farklı konular üzerinde fikir yürütüldükten sonra Aplha’nın Ethereum ağı üzerinde yürütülmemesine karar kılındı. Bu kararın arkasında yatan en büyük etken, yaşanan yoğunluk ile beraber artan gaz ücretleri oldu. Kredi ve borçlanma üzerine kurulu olan projenin yüksek komisyon ücretleri ile verimsiz bir platforma dönüşeceğine karar kılındı.

Bu nedenle Ethereum ağı dışında gelişmiş en büyük ağlardan biri olan Binance Smart Chain, uygun maliyeti ve merkezsiz altyapısı ile beraber Alpha’ya ev sahipliği yapacak. Finansal demokrasinin sağlanabilmesi için büyük önem teşkil eden maliyetler, BSC ile beraber büyük bir alan üzerinde sağlanabilecektir.

Alınan kararlar ile beraber protokolün Binance Smart Chain üzerine taşınması uygun görülmüştür. Bu karar, topluluğa sağlanabilecek fayda ve projenin vizyonu adına atılmış önemli bir adım olmaktadır.

DeepDive Takımı ile beraber adımlar atılacak

Lendefi, Lendefi:  Merkezsiz, Blockchain Tabanlı Kredi Platformu

Projenin arkasında yer alacak uzman ekip ise DeepDive.Tech olacak. Alpha versiyonunu boyut atlattıran ekip aynı zamanda projeyi BSC üzerine taşıyacak kadro. Başarılı bir takım olan DeepDive, blockchain teknolojisi üzerinde farklı problemlere çözüm üretebilen teknik altyapıya sahip.

Lendefi ve DeepDive.Tech ile beraber kurumsal düzeyde farklı alanda çözümler olacak pek çok seçeneğin kullanışlı hale getirilmesi bekleniyor.

BSC’ye geçiş ve PancakeSwap’ta listelenme süreci

Protokolün artık BSC üzerine taşınmasından sonra topluluğun daha fazla söz sahini olabilmesi için Governance token ile beraber LDFI’yi doğrudan yeni blok zincirine taşımak uygun görüldü.

LDFI BEP-20 token öncelikli olarak PanceSwap üzerinde LP olarak yayınlanacak.

ERC-20 ve BEP-20 tokenları arasında köprü görevi görecek BSC Bridge için son dokunuşlar yapılıyor. 5 Nisan’dan itibaren BSC Bridge ile beraber tokenlerin taşınması için gereken yol açılmış olacak ve göçe katılanlara bonus ödüller verilecektir.

Bridging kısacası bir (ETH) blockchain üzerinde kitlenen tokenların farklı bir zincir (BSC) üzerinde açılmasına denir.

Yeni blockchain ile yeni bir marka

Lendefi, Lendefi:  Merkezsiz, Blockchain Tabanlı Kredi Platformu

BSC üzerine yapılacak olan değişimler ile beraber Lendefi yeni bir imaj kazanabilecek. Yeni bir blockchain ‘e atılan adım ile beraber takım kedisine yeni bir markalaşma fırsatı yakalamış durumda.

Ayrıca ilk adımlardan biri olarak proje kendisine bir aslanın bağımsızlığı ve kendi kendine yeterli oluşundan yola çıkarak aslan logolu bir tasarım belirledi.

İnternet sayfası ve Hithub

Yeni markalaşma süreci ile beraber Lendefi minimal bir tasarıma sahip olan web sayfası ile kullanıcıları karşılayacak. Temiz ve hızlı bir kullanım için düzenlenen bilgilendirici arayüzü üzerinde işlemler hızlıca tamamlanabilecek.

Blockchain göçü ve ödüller

Öncelikli olarak yapılacak olan bridging ile beraber tokenlarını taşıyan kullanıcılara belirlenen miktarda göç ödülü “Migration rewards” verilecek.

Staking programı ise önümüzdeki haftalarda BEP-20 token sahipleri için yayınlanacak yeni bir program duyurulacak. Ellerinde token tutan katılımcılar LDFI BEP-20 stake ödüllerinin kazanabilecekler.

Liquidty ödülleri ise Uniswap üzerinden Pankeswap’a taşındıktan sonra ilk ay içerisinde 10.000 dolar değerinde LDFI dağıtılarak gerçekleşecek.

Topluluk ve pazarlama yönetimi

Gelecek olan yeni projeler ve atılacak adımlar için Lendefi sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Telegram üzerinden genişleyen bir topluluğa sahip olan proje, Medium sayfasından da duyurularını iletmekte.

Lendefi, Lendefi:  Merkezsiz, Blockchain Tabanlı Kredi Platformu

Ayrıca Coingecko listelenmesi için başvurular yapıldı ve istekler güncellendi. Listelenme süreci için atılacak adımlar düzenli bir şekilde uygulanacak.

Alpha versiyonu ise GitHub üzerinde özel borç alma bileşenine sahip protokolü ile yayında. 2021 ilk çeyreğinde Alpha ile beraber gelen güncellemenin teknik detaylarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Son olarak kripto paralara farklı bir bakış açısı getiren Lendefi, arkasına aldığı topluluğu ve uzman kadrosu ile beraber pek çok ihtiyaca, dijital varlıklarla çözüm bulmak için emin adımlar ile ilerliyor.

BSC üzerinde işlemlerine devam edecek merkezsiz ve blockchain tabanlı Lendefi Projesi hakkında gelecek duyurular ve sıcak gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

BART TosDis Staking İkinci Aşaması 1 Nisan’da Başlıyor

Phore Blockchain, Blok Zinciri Teknolojisini Hayatla Buluşturuyor

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998