a

Litecoin Önemli Bir Destek Bölgesini Test Ediyor

Litecoin 130 dolar desteğine yaklaştı, güncel direnç ve destek seviyeleri:

Bugün Çin Halk Bankası’nın yaptığı açıklamaların ardından kripto piyasalarında %10’a yakın gerilemeler görülmüştü. Bu düşüşten etkilenenlerden olan LTC’de 150 dolar desteğinden sonra hızla 130 dolar bölgesine geriledi. Piyasanın kırmızı olduğu bu dönemde BTC %6.7, Ethereum %9 değer kaybetti. Son olarak Dogecoin %23 gerileyerek düşüşte en yüksek performansı gösteren isimler arasında oldu.

LTC’nin dolar karşındaki gücüne bakarsak; şuanda 128 dolar ile 155 dolar arasında işlem görüyor. Bu aralıkta oldukça dalgalı piyasaya işaret eden %21 seviyesine denk geliyor. Ek olarak işlem hacmi %41 artarak 2,7 milyar dolara ulaşmış durumda. Toplam piyasa değeri ise 8.77 milyar dolar. Ve marketin 13. sırasında yer alıyor.

LTC Analiz

Litecoin 130 Dolar Desteğinde

Litecoin’i saatlik grafikte incelediğimizde 130 dolardan bulunan desteğin altına kırılmalar olsa da aşılamadığını görüyoruz. Bu nedenle güncel ve öncesinde 2020 başında, sonrasında geçtiğimiz 1 Mayıs’ta 120 dolara kadar düşen fiyatın, tekrar test edildiği önemli bir noktadayız. Piyasayı yorumlayan çoğu analiste göre bölgenin bulunduğu konum birçok sert kırılmanın yaşandığı önemli bir nokta. Aylık grafikte incelersek, toplamda 4 bölgede sürpriz inişler veya çıkışlar yaşandığını görebiliriz. Bu nedenle tekrar yaklaştığımız 130 dolar bölgesi, analistlere göre dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye.

Son olarak 150 doların sert bir şekilde 130 dolara kadar gerilemesi, Litecoin ‘de kritik bir süreç başlatmış durumda. 130 doların kırılmasının ardından ilk ve diğer güçlü desteğimiz 120 dolar bölgesi olacaktır. Bu bölgelerin test edilmesi ardından, piyasanın genel durumuna göre ivme kazanıldığı görülebilir.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.