a

Çin Kripto Para Madenciliği Krizde: ABD Madencilik Havuzu İlk 10’a Girdi

Çin kripto para madencilik havuzlarının son günlerde %25 hash oranı kaybetmesiyle Foundry USA yedinci en büyük kripto madencilik havuzu oldu. Bitcoin hash oranındaki düşüş Bitcoin blok sürelerinde artışa yol açtı.

Çin’in yerel kripto madenciliği operasyonlarına yönelik son yasağı ve kısıtlamaları, Çinli kripto para  madencileri için kabus oldu. 19 Haziran Cumartesi günü, Çinli yetkililer Sichuan eyaletini hedef alarak yerel hükümet organlarından Bitcoin madencilik operasyonlarını araştırmalarını ve kapatmalarını istemişti. Kısıtlamalar Amerika madencilik havuzlarına fayda sağlarken Çin madencilik havuzlarının BTC hash oranında ciddi bir düşüşe neden oldu . America’s Foundry USA kripto para madencilik havuzu ilk on sıraya yerleşti ve son 24 saat içinde artan hashrate sahip tek havuz oldu.

19 Haziran’da Sichuan eyaletindeki kısıtlamaların ardından Çin’in en büyük kripto para havuzlarından birinin Bitcoin hash oranı önemli ölçüde düştü. Bununla birlikte Bitcoin ağının mevcut gerçek zamanlı bilgi işlem gücü 126.26 EH/s olup, geçtiğimiz ay önemli ölçüde düşüş yaşadı. Çinli gazeteci Wu Blockchain, Cumartesi günü Sichuan kısıtlamasının ardından Bitcoin blok sürelerinin bir saati bulduğunu bildirdi.

Son 2 gün içinde, ilk beş madencilik havuzunun Bitcoin hash oranı yaklaşık %25 oranında düşüş yaşadı. Sichuan merkezli madencilik havuzu 1Thash, 24 saatte BTC hash oranının %46 düşmesinden en çok etkilenen şirket oldu.

Son baskılar ile Çinli madencilerin operasyonlarını Amerika’ya kaydırdığı görülüyor. Teksas ve Miami gibi düşük maliyetli enerji teşvikleri sunan kentler Çinli madenciler için alternatif oluşturuyor. Kripto para madenciliği endüstrisi, Amerika’nın BTC hash oranı hakimiyetini güçlendirmesiyle büyük değişiklikler yaşıyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.