a

MetaMask Ana Şirketi ConsenSys, Ethereum ETF’i Zorluyor

coinnet
coinnet

Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden kripto para borsası yatırım fonları (ETF’ler) destanının yeni bir bölümü var. Popüler kripto cüzdanı MetaMask arkasındaki şirket olan ConsenSys, bir spot Ethereum ETF’nin onaylanmasını savunan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir kamu yorum mektubu gönderdi.

ETF’ler için Tartışılan Ethereum Güvenlik Sistemi

SEC’in Mart ayı başlarında yayınlanan kamu yorumları talebine yanıt olarak geldi. SEC, Ethereum’un benzersiz güvenlik mekanizması Proof-of-Stake’in (PoS) bir ETF’nin uygulanabilirliğini etkileyebilecek herhangi bir zorluk teşkil edip etmediğini anlamakla özellikle ilgileniyor.

ConsenSys, Ethereum’un PoS sisteminin, zaten onaylanmış Bitcoin ETF’lerinin temeli olan Bitcoin’in Proof-of-Work (PoW) sistemine kıyasla üstün güvenlik sunduğunu savunuyor. Ethereum ağına başarılı bir saldırı başlatmanın Bitcoin’e kıyasla nasıl önemli ölçüde daha pahalı ve zaman alıcı olduğunu detaylandırıyor.

ConsenSys’e göre, tahminler Ethereum’a yapılan bir saldırının yaklaşık 34,39 milyar dolara mal olacağı (Aralık 2023 Ether fiyatlarına göre) aktarıldı. Ayrıca yürütülmesinin neredeyse altı ay süreceğini gösteriyor. Buna karşılık, öncelikle bilgi işlem gücü ve elektriğe dayanan Bitcoin ağına saldırmak, 5 milyar ila 20 milyar dolar arasında herhangi bir yere mal olabilir. Bu da potansiyel olarak çok daha hızlı gerçekleşebilir.

Ethereum’un PoS Sisteminin Avantajlarını Ortaya Çıkarmak

Maliyetin ötesinde, ConsenSys Ethereum’un PoS sisteminin diğer bazı avantajlarını vurguluyor. Bunlar, daha hızlı blok kesinliğini (işlemlerin onaylanması), merkezi olmayan ve randomize bir doğrulama sürecini ve ağın kurallarını çiğneyen doğrulayıcılar için yerleşik bir ceza sistemini içerir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.