a
coinnet

MetaMask Kullanıcıları, Consensys’i Boykot Etti

coinnet
coinnet

MetaMask kullanıcıları, cüzdan adreslerini toplama açıklamasında Consensys’i boykot etti. Pek çok kullanıcı sosyal medya aracılığıyla Consensys’i boykot edeceğini belirtti.

Consensys dün gizlilik politikasını güncelleyerek MetaMask kullanıcılarına, Ethereum cüzdan adreslerinin ve IP adreslerinin Infura’yı tercih ettikleri RPC sağlayıcısı olarak kullanan işlemler sırasında yakalanacağını bildirdi.

New York merkezli blockchain yazılım şirketi Consensys, kullanıcıların Metamask’ta varsayılan Uzaktan Yordam Çağrısı (RPC) sağlayıcısı olarak Infura’yı etkinleştirdiklerinde, işlem yaparken cüzdanlarını ve IP adreslerini toplamak için Infura’ya erişim sağladıklarını açıkça belirtti. Ancak kullanıcı, farklı bir RPC sağlayıcısı veya Ethereum düğümünü kullanıyorsa, ne MetaMask ne de Infura kimlik bilgilerine erişemez.

Infura, Ekim 2019’da Consensys tarafından yönetilen bir blockchain aracı ve API geliştirme işidir. RPC ise web3 uygulamalarının blok zincirlerle uzaktan bağlantı kurmasını sağlayan bir yazılım iletişim protokolüdür.

Bu değişiklik, Consensys’in hizmetlerinin boykotunun yakın olduğuna inanan Web3 kullanıcıları arasında alarma neden oldu. Sonuç olarak, bu pazardaki birçok önde gelen isim, adreslerinin gizliliğini korumak için cüzdanlarını Metamask’tan çekmeye karar verdi. Güncellemeyi Chris Blec’in Consensys’in MetaMask için tutarsız gizlilik politikasını netleştirmesini talep eden bir tweet izledi.

Twitter adresimizi takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Günün diğer önemli haber başlığı için bağlantıyı izleyebilirsiniz; Binance, Voyager İçin Yeni Teklif Vermeye Hazırlanıyor

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.