a

Binance, Voyager İçin Yeni Teklif Vermeye Hazırlanıyor

coinnet
coinnet

Binance CEO’su Changpeng Zhao, artık feshedilmiş FTX’in satın alma işlemini gerçekleştirememesi nedeniyle borsanın ABD kanadının kripto kredi kuruluşu Voyager için yeni bir teklifte bulunacağını doğruladı.

Zhao Perşembe günü Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, Binance.US’nin iflas etmiş borç verme platformu için bir teklif hazırlayacağını bildirdi.

”Binance.US, FTX’in artık bu taahhüdünü yerine getiremeyeceği göz önüne alındığında, Voyager için şimdi başka bir teklifte bulunacak” dedi.

Voyager’ın iflasının ardından FTX, Voyager’i satın almak için ön sıralarda yer aldı. Binance’in teklifinin, bunun ABD hükümeti için bir ulusal güvenlik tehdidi oluşturacağı endişesiyle geri çekildiği söylendi.

Zhao, “ABD ulusal güvenlik kaygılarının, FTX tarafından bizi teklifin dışına itmeye çalışmak için yaydığı söylentiler olduğunu düşünüyorum. İhaleye katılmamızla ilgili hiçbir zaman endişe olmadı” dedi.

Binance, Kanada’da büyümüş olmasına rağmen Zhao’nun doğduğu ülke olduğu göz önüne alındığında, bir Çin şirketi olduğu iddialarıyla sarsıldı. Eylül ayında bir blog yazısında “Ben bir Kanada vatandaşıyım, nokta” diye yazmıştı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.