a
coinnet

Kripto Borsası Kraken, Yeni Bir Cüzdanını Piyasaya Sürüyor

coinnet
coinnet

İlk aşamasında Kraken, 8 blok zincirini kapsayan çok çeşitli desteklenen kripto paralar, tokenler, NFT’ler ve DeFi varlıkları sağlamayı amaçlamaktadır. ABD’deki en büyük ikinci kripto borsası, kendi kendine saklanan mobil cüzdanını tanıttı.

Kraken Cüzdanı olarak adlandırılan ürün, Binance, OKX, Coinbase, Bitget ve Bybit gibi önde gelen platformları takip ediyor.

Kraken Cüzdan’ın Gizliliğe Odaklanması

Cüzdan, kullanıcılara Bitcoin, Ethereum, Polygon, Dogecoin, Base, Solana ve Arbitrum gibi blok zinciri ağlarında tokenlerini, NFT’lerini ve DeFi’lerini yönetmek için bir çözüm sunar. Ayrıca, kullanıcılar popüler merkezi olmayan uygulamalara bağlanabilir ve 7/24 müşteri hizmetleri desteğine erişebilir.

Kraken, Cüzdan’ın kodunu GitHub geliştirici platformunda yayınladı. Bu, cüzdanın altyapısını güçlendirmek için üçüncü taraf incelemelerini ve katkıları davet ettiği için şirketin şeffaflığa olan bağlılığını göstermektedir. Ayrıca Kraken, geliştiricileri güvenlik açıklarını belirledikleri için ödüllendiren açık kaynaklı bir hibe programı oluşturdu.

Kullanıcı gizliliği açısından Kraken Wallet, müşteri bilgilerinin toplanmasını en aza indirerek veri korumasına öncelik verir. Cüzdan, oturum açma ayrıntılarını, e-posta adreslerini veya KYC verilerini saklamaz ve kullanıcı IP adreslerini gizler. Ayrıca, kullanıcılar için maksimum gizlilik getiren dahili uygulama performans analizini de atlar.

Güvenlik ve gizliliğe odaklanmasına rağmen firma, Cüzdan’ın Apple iOS CryptoKit ile ilgili sınırlamalar nedeniyle sıcak bir cüzdan olmaya devam ettiğini kabul ediyor. Sonuç olarak, uygulama, işlem imzalama için internet bağlantısı ve ek yazılım gerektirir ve bu işlem sırasında potansiyel olarak özel anahtarları açığa çıkarır.

Borsa, Ürün Genişletmesi Üzerinde Çalışıyor

Kraken Wallet’ın Ürün Direktörü Eric Kuhn, platformun kullanıcı gizliliği ve açık kaynak kodu da dahil olmak üzere kripto alanının temel ilkeleriyle uyumunu vurguladı. Kuhn, Kraken’in varlıkların kendi kendine velayeti için uzun süredir devam eden savunuculuğunu vurguladı. Kraken, son aylarda ürün paketini genişletmek için çalışıyor. 20 Mart’ta şirket, kurumsal düzeyde bir saklama platformu olan Kraken Custody’yi başlattı.

Kasım ayında, borsa kendi Layer 2 blok zincirinin gelişimini keşfetmeyi hedefliyor. Bunun için birkaç Layer 2 ekibiyle tartıştığına dair raporlar ortaya çıktı. Bu girişim, Coinbase’in Ağustos ayında roll-up zinciri Base’i tanıtmasından sonra geldi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.