a
coinnet

Dogecoin Teknik Analiz: Fiyat Temel Destek Bölgesinde Mi?

coinnet
coinnet

Dogecoin teknik analiz: Cumartesi günü, kripto para piyasası dördüncü Bitcoin Halving olayını karşıladı. Başarılı bir şekilde uygulanmasına rağmen nispeten istikrarlı bir şekilde işlem yaptı. Dogecoin de dahil olmak üzere büyük kripto paraların çoğunluğu için bu konsolidasyon eğilimi, alıcılardan satıcılara net bir hakimiyet olduğunu gösterdi.

Bununla birlikte, DOGE fiyatını %50 geri çekilme seviyesinin üzerinde durdu. DOGE fiyatı, bu varlıktaki daha geniş eğilimin yükselişe devam ettiğini gösteriyor.

Dogecoin Teknik Analiz

DOGE fiyatı, günlük grafikte aşağı eğimli bir trend çizgisi ile vurgulanan son üç haftadır aktif bir düzeltme eğilimi altında. Dogecoin teknik analiz; 0,228 dolarlık yüksek düşüşten başlayan geri çekilmeyi temsil ediyor. Bu da ADA’nın değerini %43’lük bir düşüş kaydederek 0,13 dolara düşürdü.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının sürdürülebilirliği 60.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerinde göstermesiyle, Dogecoin fiyatı %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde 0.143 $’ tolarda toparlandı. Teorik olarak, bu FIB seviyesi, alıcıların büyük piyasa düzeltmesinin ortasında yükseliş ivmesini yenilemeleri için çok önemli bir destek seviyesi olarak duruyor.

Fiyat Desteği Tutmaya Çalışıyor

DOGE fiyatı, bir haftadan fazla bir süredir 0.143 $ seviyesinde birden fazla düşük fiyat reddi mumu sergiledi. Alıcıların bu desteği aktif olarak koruduğunun sinyalini verdi. Beklenen yarılanma sonrası ralli altcoin piyasasını yükseltirse, Doge fiyatı yükseliş tersine çevrilmesi için iyi bir konumdadır.

Dogecoin teknik analiz; %50 geri çekilmeden yenilenen toparlanma, alıcıları genel direnç eğilim çizgisine meydan okumaları için destekleyecektir. Bu kırılma, DOGE fiyatını 0,22 dolara itmek için hakim rallinin devamını işaret edecek. 0,2 dolarlık dirençle karşı karşıya kalacak.

Teknik Gösterge 

  • Üstel Hareketli Ortalama: Günlük grafiğin analizi, 50 ve 100 günlük EMA’nın şu anda konsolidasyonda olan DOGE fiyatı için dinamik direnç ve destek görevi gördüğünü göstermektedir.
  • Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması: MACD (mavi çizgi) ve sinyal çizgisi (turuncu), henüz yakın bir yükseliş tersine dönmesine dair hiçbir gösterge olmadan önemli bir düşüş geçişinden geçti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.