a

Bitcoin Fiyat Analizi: 31 Bin Doların Konsolidasyonu Sürüyor

Bitcoin fiyat analizi yapan uzmanlar, hafta başından bu yana nispeten iyimser bir hava yakalayan kripto varlığın 31 bin dolar konsolidasyonunun sürdüğüne işaret etti.

coinnet
coinnet

Bitcoin fiyat analizi kapsamında yapılan çalışmalarda ilk destek alanının 30 bin 500 dolarlık yatay pozisyon olduğu da doğrulandı.

12 Mayıs’ta 26 Bin Dolar Seviyelerindeydi

Bitcoin, 12 Mayıs günü son dönemlerin en düşük seviyesine gelmiş ve 26 bin 700’e kadar gerilemişti. Kripto para yatırımcısını korkutan bu detaya ek olarak Terra’nın da 120 dolar seviyelerinden sıfıra gerilemesi de olaylara tuz biber ekti. Ancak dip seviye olarak 26 bin 700’ü gören varlık bu noktadan sonra yükselmeye başladı.

Bitcoin fiyat analizi kapsamında grafikleri değerlendiren analistler bir ara 32 bin 400 dolar seviyesine de gelen varlığın 31 bin dolar konsolidasyonunu sürdürdüğüne işaret ettiler. Devam eden artıştan önce, günlük RSI önemli bir yükseliş sapması (yeşil hat) oluşturdu ve ayrıca düşüş eğilimi çizgisinden (kesikli) çıktı.

Bir diğer önemli gelişme de 30.500 dolarlık yatay alanın geri kazanılması. Başlangıçta BTC bu seviyeden düşmüş gibi görünse de, son hareket aksini gösteriyor. Fiyat bunu destek olarak doğrulamayı başarırsa, daha yüksek fiyatlara yol açması beklenen çok yükselişli bir gelişme olacaktır.

İlgili Haber: Bitcoin Fiyatı: Boğalar Haftaya Artı İle Başladı

Sıçrama Devam Edecek Gibi Görünüyor

Analistler Bitcoin fiyat analizi için günlük grafiğe yakından baktıklarında fiyatın Mart ayından bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştüğü görülüyor. Hat daha yakın zamanda 5 Mayıs’ta doğrulandı ve şu anda 33 bin 350 dolardaki 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesiyle çakışıyor. Trend çizgisinden RSI kırılması, fiyatın çizgiden ayrılmada başarılı olacağını gösteriyor. Ancak, RSI’nin hala 50’nin altında işlem görüyor olması, bu olasılık konusunda bazı şüpheler uyandırıyor.

Dolayısıyla, azalan direnç çizgisi ve 30 bin 500 dolardaki yatay destek alanı şeklinde iki önemli direnç seviyesi var. BTC‘nin çizgiden çıkıp çıkmadığı veya destek alanının altına düşüp düşmediği, muhtemelen gelecekteki eğilimin yönünü belirleyecektir.

12 Mayıs’ın en düşük seviyesinden bu yana, fiyatın yükselen bir paralel kanal içinde işlem görüyor olması mümkündür. Eğer öyleyse, şu anda kanalın ortasındadır (kırmızı daire). Buna ek olarak BTC, bir A-B-C düzeltici yapısının C dalgasında olabilir. A:C dalgalarına 1:1 oranı vermek, 34 bin dolar gibi yüksek bir değere yol açacaktır. Bu da kanalın direnç çizgisine denk geliyor.

Bitcoin fiyat analizinde alt dalga sayısına daha yakından bakmak, fiyatın beş dalga yukarı yönlü hareketin dördüncü alt dalgasında olduğunu gösteren bu olasılığı desteklemektedir. İki saatlik RSI’da gelişen gizli yükseliş sapması da bu yorumu destekliyor. Uzun vadeli dalga sayısı da fiyatın dibe vurmuş olabileceğini gösteriyor.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.