a
coinnet

Bitcoin Fiyatı 47 Bin Dolar Üzerini Konsolide Etmeye Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz aylara ve Mart ayının başına göre oldukça iyi bir yerde konumlanıyor. Bu anlamda analistlerin de 47 bin dolar üzerini konsolide ettiğini görmesi sevindirici oldu.

coinnet
coinnet

Bitcoin fiyatı 47 bin dolar ve üzerinde seyretmeye devam ediyor. Analistlere göre, bu fiyat artık konsolide edildi.

Yakın Zamanda Direnci Kırabilir

Bitcoin fiyatı olduğu yerden kıpırdamıyor. Bu da analistlere göre, kalıcı olduğu anlamına geliyor. Yine piyasa oyuncularına göre, Bitcoin (BTC), kısa vadeli bir düzeltici model içinde işlem görüyor ve teknik göstergeler, yakın gelecekte direncin üzerine de çıkabilir.

24 Ocak’tan bu yana paralel bir kanalın içerisinde hareket eden varlık, yakın zamanlarda bu kanalı kırıp, adeta özgürlüğünü kazandı ve 48 bin doları geçti. Daha sonra düzeltme gören varlık şimdi 47 bin doların üzerine yerleşmeye çalışıyor. Şu anda fiyat, kanalın üst kısmında yer alıyor. Şimdiye kadar, BTC 28 Mart’ta 48 bin 181 dolarlık yerel en yüksek seviyeye ulaştı.

Bitcoin için kritik seviye ise 51 bin dolar olarak belirlendi. Bu, 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesi, yatay direnç alanı ve kanalın direnç çizgisinin bir birleşimi olarak açıklanabilir. Teknik göstergeler, 51 bin dolara doğru artışın devamını destekliyor. MACD ve RSI artıyor. İlki pozitif ve ikincisi 50’nin üzerinde, her ikisi de yükseliş eğiliminin güçlü işaretleri.

İlgili Haber: Bitcoin Fiyatı: 50 Bin Dolar İçin Boğaların Hareketi Önemli

BTC Dalga Sayısı Analizi

Bitcoin fiyatı, altı saatlik grafik, BTC’nin kısa vadeli yükselen paralel bir kanaldan çıktığını gösteriyor. Fiyat şu anda destek olarak onaylanma sürecindedir (yeşil simge). Bu, daha yüksek fiyatların mağazada olduğunu gösteren bir yükseliş işaretidir.

Benzer şekilde, bir saatlik grafik, BTC’nin daha da kısa vadeli bir azalan paralel kanal içinde işlem gördüğünü gösteriyor. Bu kanallar genellikle düzeltici hareketler olarak kabul edilir, bu da bundan bir kopuşun muhtemel olacağı anlamına gelir. Bu aynı zamanda hem günlük hem de altı saatlik zaman dilimlerinden elde edilen okumalarla uyumludur.

Dalga sayısı, BTC’nin bir A-B-C yapısının (siyah) C dalgasında olduğunu gösterir. B dalgası, 23 Mart’ta fiyatın çıktığı simetrik bir üçgen şeklini aldı. 50 bin 700 dolarlık yüksek bir değer, A ve C dalgalarına 1:1 oranında bir oran verecektir. Ayrıca daha önce belirtilen direnç alanına da yakın olacaktır. Alt dalga sayısı beyazla gösterilir, bu da daha önce ana hatları çizilen kanalın dördüncü dalgayı içerdiğini gösterir. Kanal kırıldıktan sonra BTC’nin beşinci ve son dalgayı başlatması bekleniyor.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.