a

Kripto Para Borsası Deribit, Dubai’den Önemli Bir Lisans Aldı

coinnet
coinnet

Dünyanın önde gelen kripto türevleri borsası Deribit, Dubai’de önemli bir lisans aldı. Borsa şehrin, Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) şartlı bir Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansı aldı. 

Deribit ayrıca küresel genel merkezini Dubai’ye taşıyor ve baş ticaret görevlisi Luuk Strijers’ı yeni CEO olarak terfi olduğunu duyurdu.

Deribit FZE Dubai’de Lisans Aldı

Deribit grubunun Dubai kuruluşu olan Deribit FZE, 2 Nisan’daki bir basın açıklamasına göre Dubai’nin Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) düzenleyici onay alan ilk kripto türev borsası oldu. Bu, firma ve kripto topluluğu için büyük bir gelişmeye işaret ediyor.

Sanal varlık değişim hizmetleri için koşullu Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP), belirli koşulların yerine getirilmesine ve operasyonel onay için hak kazanmaya tabidir. Lisans hem spot hem de türev ticareti için geçerlidir. Resmi lansman, son resmi adımların tam VARA onayı ile tamamlanmasından sonra gerçekleşecek.

Ayrıca, kripto para borsası, firmanın küresel genel merkezini Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ne taşıyacak. Firma kurumsal operasyonlara başladıktan sonra kurumsal ve nitelikli yatırımcılara kripto hizmetleri sunacak. Bu arada firma, Panama’daki bir broker iştiraki aracılığıyla perakende yatırımcılara hizmet vermeye devam edecek. Komisyoncu iştiraki, bir sonraki duyuruya kadar Dubai’deki Deribit FZE’nin bir üyesidir.

Şu anki baş ticari sorumlu olan Luuk Strijers, Deribit’in yeni CEO’suna terfi etti. Dahası, Flow Traders’ın eski CEO’su ve endüstri uzmanı Willem Meijer Dennis Dijkstra, Deribit’in icracı olmayan direktörleri olacak. Şirketin uzun vadeli büyüme stratejisi hakkında tavsiyelerde bulunmaya devam edecekler. Yeni CEO şu açıklamayı yaptı;

VARA’nın ilerici düzenleyici çerçevesi, dijital varlık alanında büyük fırsatlar sunuyor. Luuk Strijers, “Kripto opsiyonları pazarındaki güçlü konumumuz, müşterilerimizin bize olan güvenini yansıtıyor.

Kripto Şirketleri Dubai’de Genişliyor

Dubai, Mart 2022’de dünyanın ilk bağımsız kripto düzenleyicisi olan Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’nu (VARA) kurduğundan beri, bölge büyük bir kripto benimseme gördü. Binance, Bybit, OKX dahil olmak üzere birçok büyük kripto borsası şehre genişledi.

Dubai, kripto dostu düzenlemeler ve kripto ticareti kolaylığı nedeniyle şu anda küresel kripto pazarı için ana hedeftir. Canlı Dubai şehri, 15-16 Nisan’da kripto topluluğu için bile en büyüklerden biri olan Blockchain Life Forum 2024’e ev sahipliği yapıyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.