a
coinnet

Metamask Web3 Yeniliklerine Bir Yenisini Daha Ekliyor!

coinnet
coinnet

Popüler Ethereum cüzdan uygulaması MetaMask, yeni ürün ve hizmetlerle gelişmeye devam ediyor. Bunlardan en sonuncusu bir portföy merkezi olmayan uygulama Portföy Web3. 8 Eylül’de, popüler Web3 cüzdanının geliştiricisi ConsenSys, kullanıcıların varlıklarını birden fazla hesap ve ağda toplamaları için bir beta portföy görüntüleyici başlattığını duyurdu. Ethereum yazılım çözümleri firması, yeni ürünün bir portföy dapp için müşteri taleplerine yanıt olduğunu ekledi. 2020’de popüler Blockfolio kripto portföy uygulamasını satın alan FTX’in benzer teklifleriyle rekabet edecek.

Metamask Birçok Blockchain Ağına Yer Verecek

Yeni dapp, portföy metamask.io sitesine gitmesi ve cüzdanına bağlanması gereken MetaMask tarayıcı uzantısı ve mobil uygulama kullanıcıları için geçerli olacak. Portföy, soğuk cüzdanlar gibi diğer hesapları ve cüzdanları bağlamalarına ve izlemelerine izin veriyor, ancak Binance gibi merkezi borsalarda depolanan cüzdanlara bağlanıp bağlanmayacağı test edilirken net veya açık değil. Dapp, Ethereum Name Service (ENS) adresleri ve cüzdanları için tam desteğe sahipti ve kullanıcıların arkadaşlarınınkileri eklemelerini sağladı. Portföy ayrıca çok zincirlidir ve şu ağlara bağlanacaktır:

  • Ethereum,
  • Optimism,
  • BNB Smart Chain,
  • Polygon,
  • Phantom,
  • Abritrum ve
  • Avalanche.

Ayrıca, kullanıcıların dijital sanat koleksiyonlarının bütünsel bir görünümünü elde etmelerini sağlayan NFT bölümü de bulunmaktadır. ConsenSys, Portföy Görünümü ve NFT Pazarı özelliklerinin eklenecek son özellikler olmadığını belirtti ve kullanıcıların özellik fikirleri önermeleri için bir bağlantı sağladı. Yine 28 Eylül’de ilgili bir haberde ConsenSys , MetaMask Kurumsal müşterilerinin artık önde gelen saklama sağlayıcıları Cobo, Floating Point Group, Liminal ve Propine’e erişebileceklerini duyurdu. Şu açıklama yapıldı:

“En son katılım, MetaMask Institutional tarafından desteklenen toplam koruyucu sayısını on bire çıkardı ve Web3 için önde gelen kurumsal cüzdan konumumuzu daha da güçlendirdi.”

Kripto para piyasaları, bir hafta daha sona ererken düşüş durumları devam ediyor. Yapılan haberlere göre, son 24 saat içinde piyasa değerinde çok az değişiklik oldu ve 980 milyar dolarda kaldı. Bir hakimin SEC’e eski komisyon üyesi William Hinman’ın 2018 konuşmasıyla ilgili dahili belgeleri teslim etmesini emrettiği haberi üzerine, piyasa değerine göre en yüksek varlıklardaki tek büyük hareket eden Ripple’ın XRP’si. XRP şu anda günde yaklaşık %10 arttı ve yazı yazılırken 0,48 dolardan işlem görüyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.