a
coinnet
coinnet
coinnet

Karbon ayak izi insan faaliyetleri sonucunda atmosfere salınan, başta karbondioksit olmak üzere toplam sera gazı miktarını temsil ediyor. Karbon ayak izi kavramı bir bireyin, kuruluşun ya da herhangi bir faaliyetin çevresel etkisinin bir ölçüsü niteliğindedir. Günümüzde gelinen noktada, küresel ısınmayı azaltma çabalarında karbon ayak izi giderek daha önemli bir konu haline gelmektedir.

Karbon ayak izini azaltmanın ilk adımı karbon ayak izini hesaplamaktan geçmektedir. Bu doğrultuda MFET ailesi karbon ayak izini azaltma bilinci ile ilerleyen bir projeyi hayata geçirmiştir. Toplumun tüm bireylerine karbon ayak izini azaltmaya yönelik çalışmalarla yön verme gayesi olan bu değerli projede, gönüllü karbon standartlarına göre bireylerin ortalama karbon ayak izi hesaplanıyor. 

“Balance” adı verilen proje toplamda on beş sorudan oluşuyor ve hızlı test sonucunda bireyler atmosfere ne kadar karbon saldıkları hakkında verilere ulaşabiliyor. Her geçen gün büyüyen MFET Balance Projesi ile yüzlerce kişi karbon ayak izini ölçme imkânına sahip oluyor. Balance daha geniş kitlelerin karbon ayak izi farkındalığını arttırmak için oldukça önemli bir proje konumundadır.

MFET Balance Projesi Optimize Edilen Sorularıyla Nokta Atışı Sonuçlar Sağlayacak

Ayrıca MFET ailesi, yakın bir gelecekte yayınlanacak olan daha karakteristik ve optimize edilen sorulara sahip uzun test seçeneği sayesinde kullanıcıların karbon ayak izi ölçümünde daha fazla nokta atışı sonuçlara ulaşabilmesini de sağlayacaktır.

MFET, bu proje aralığı ile dünyanın pek çok yerinden insanların; ulaşım, tüketim, yaşam standartları ve alışkanlıklarına dair büyük bir veriyi depolayıp işlemek üzerine sürekli olarak gelişiyor ve ilerliyor. Yani Balance bize İstanbul’daki ve Madrid’deki bir insanın alışkanlıklarını görmemizi sağlıyor. Bunların yanı sıra elde edilen veriler DeSci alanındaki bilimsel çalışmalar için kullanılmak üzere karbon ayak izi çok düşük bir blockchain üzerinde de saklanacaktır.

Karbon ayak izinin azaltılması insanlığın en büyük problemlerinden biri olan küresel iklim değişikliği mücadele etmek için son derece önemli bir konudur. Bu kapsamda MFET Balance Projesi ile; pek çok birey sera gazlarının salınımını azaltabilecek ve daha sürdürülebilir bir gelecek için katkıda bulunabilecektir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.