CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Michael Arrington SEC ve Ripple Davası Hakkında Konuştu

michael arrington, Michael Arrington SEC ve Ripple Davası Hakkında Konuştu

Michael Arrington, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a karşı açtığı davayı ele aldı.

Layah Heilpern ile yapılan yeni bir röportajda Arrington, bir Yüksek Mahkeme davasında kurulan Howey testi ile ilgili de yorumda bulundu. Yapılan bazı işlemlerin menkul kıymet yasalarına tabi yatırım sözleşmeleri olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini açıkladı.

SEC’E göre, ortak bir işletmede karların başkalarının çabalarından elde edildiği “makul bir beklenti” olduğunu iddia ediyor.

Michael Arrington “Testin Modası Geçti”

Arrington testin, dijital çağda modasının geçtiğini ve bir anlamı olmadığını ifade ediyor.

Bir şeyin teminat olup olmadığı sadece SEC’in kararından geçiyor. Ortaya bir şey koyup herkesin buna göre hareket etmesini ve karar vermesini istiyorlar.

Kripto para birimlerini dolar cinsinden para kazanma umuduyla satın alıyoruz. Bunu yapıyoruz çünkü artık dolara inanmıyoruz. Bu bir teminat mı? Belki de, bilmiyorum. . Bu, ‘bir teminat mı? ve eğer öyleyse, ki bu tamamen yasal bir tanım ise, o zaman SEC gerçekten size zarar verebilir.

Bence hepsi Menkul Kıymetler anlamında, hepimiz bu şeyleri satın alıyoruz çünkü bizi doların yaptıklarından koruyacak varlıklara girmeye çalışıyoruz. Ama hayır, Howey testine bakıyoruz, modern bir dünyada kesinlikle işe yaramaz olan yüz yıllık test. Bu çok saçma…

XRP’nin bir teminat olduğunu düşünüyor muyum? SEC açısından, hayır. Benim bakış açımdan, önemli bir konu değil.

Nihayetinde Michael Arrington, davanın kripto para şirketlerine ABD’de yasal olarak nasıl çalışabilecekleri konusunda netlik kazandırabileceğini umduğunu söylüyor.

Bundan bir miktar düzenleyici açıklık elde etmeyi umuyorum, ancak SEC’in Ripple’in kapağına bir tüy koymasını istediğine inanıyorum. Şimdi, bu spekülasyondan başka bir şeye dayanan saf spekülasyon haline geldi.

Yani SEC’in istemiş olduğu şeyler zaman içerisinde değişiyor. SEC’de şuan sandalyeler de değişiyor. SEC konuyla ilgili farklı şirketleri de yargılayabilir ancak şu anda tam olarak ne olacağını bilemiyoruz.

Michael Arrington, 2017 yılında başlatılan ve blockchain teknolojisine yatırım yapmak için XRP kullanan bir dijital varlık yöneticisi olan Arrington XRP Capital’in kurucusudur.

Ripple ve SEC arasında yapılacak olan ilk duruşmanın Şubat ayında yapılması bekleniyor.

Kaynak: Daily Hodl

Benzer Yazılar

PayPal Kripto Desteğini ABD’de Başlatıyor

Yavuz Cem AKYOL

AB “Gizli Paralarda” Şifrelemeyi Hedefliyor

Yavuz Cem AKYOL

Dijital Yuan Ödemeleri Artıyor

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku