a
coinnet

Michael Saylor, Bitcoin Fiyatındaki Son Düşüşten Endişelenmiyor

Bitcoin’in ateşli bir savunucusu olan Michael Saylor, Microstrategy’nin aldığı ve şu an zarar yazan Bitcoin için endişe duymadığını açıkladı.

coinnet
coinnet

MicroStrategy’nin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, firmasının  son zamanlarda Bitcoin varlıklarını ve fiyatın düşüşten etkilenmeyeceğini açıkladı. Saylor, firmanın ve kendisinin yaptığı yatırımın doğru olduğunu söyledi.

Saylor Bitcoin Pozisyonunu Detaylandırdı

Saylor, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatından yüzde 50’nin altına düşmesinin ardından yayınlanan bir tweet’te, yatırımcılara MicroStrategy’nin BTC –  dolar pozisyonunu özetledi. Saylor, öncelikle iş zekası yazılımı üreten firmanın, teminat olarak 410 milyon dolar tutması gereken 205 milyon dolarlık vadeli bir krediye sahip olduğunu söyledi.

Firmanın şu anda teminat olarak taahhüt edebileceği 115 bin 109 bitcoini var, bu da şirketin ek varlıklar yayınlaması gerekmesi için Bitcoin’in 3 bin 562 doların altına düşmesi gerektiği anlamına geliyor.

İlgili Haber: Microstrategy, İlk Çeyrekte Bitcoin Gelirlerinin Bir Kısmını Kaybetti

Bitcoin Fiyatı Yeterince Düşmedi

Konu ile ilgili olarak hazırlanan bir raporda belirtildiği gibi, Saylor esasen “neredeyse yeterince düşük bir fiyat” olmadığını ima ediyor, bu da MicroStrategy’nin BTC varlıklarının herhangi birini satmaya zorlanmasını gerektirecek. Tweet’e eşlik eden sunumda MicroStrategy, şirketin gerektiğinde teminat için uygulanabilecek devasa Bitcoin kasasını özetledi.

Saylor’un güçlü pozisyonuna rağmen, MicroStrategy’nin hisse fiyatı, S&P 500’ün bir hafta boyunca elden çıkarılmasından dolayı diğer teknoloji hisselerinin yanında zarar gördü. Hisseler, Saylor’un tweet’inden bir gün önce yaklaşık yüzde 26 değer kaybederken, Bitcoin yaklaşık bir yıl içinde ilk kez 30 bin doların altına düştü.

Michael Saylor, Bitcoin yatırımının doğruluğu konusunda henüz fikir değiştirmiş değil. Bu noktada kendisinin ve şirketinin yaptığı yatırım noktasında endişelenecek bir durum olmadığı görülüyor. Şirket ilerleyen dönemlerde yeniden bitcoine yatırım yapar mı bu piyasaların merak ettiği en büyük konular arasında yer alıyor. Önümüzdeki dönem hem Microstrategy için hem Michael Saylor için oldukça önemli gelişmelere gebe olabilir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.