a
coinnet

Microstrategy, İlk Çeyrekte Bitcoin Gelirlerinin Bir Kısmını Kaybetti

İş zekası yazılımları üreten Microstrategy, sürekli olarak Bitcoin satın alması ile biliniyor. Şirket 2022 ilk çeyreği ile ilgili rakamları piyasalarla paylaştı.

coinnet
coinnet

Microstrategy’nin paylaştığı rakamlara göre önemli bir gelir kaybı yaşandı. Bitcoin’ler bu kayba rağmen elde tutulmaya devam edilecek.

Bitcoin Yatırımlarında İlk Kez Kayıp Yaşandı

İş zekası yazılımları üreten Microstrategy, piyasalarla ve yatırımcılarla yılın ilk çeyreğine ait rakamları paylaştı. Buna göre şirketi Bitcoin yatırımlarından ilk kez zarar etti. Dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin sahibi olan MicroStrategy Inc., birinci çeyrekte yıllık yüzde 2,9 düşüşle 119,3 milyon ABD doları toplam gelir bildirdi. 31 Mart itibarıyla, MicroStrategy’nin yönetim altındaki 129 bin 218 BTC’sinin defter değeri 2 milyar 896 milyon ABD Doları ve toplam piyasa değeri 5 milyar 893 milyon ABD Doları olup, 1 milyar 071 milyon ABD Doları değerinde bir kümülatif değer düşüklüğü zararını temsil ediyor.  Rapor yayınladığı zaman, MicroStrategy’nin Bitcoin’inin ortalama maliyeti yaklaşık 30 bin 700 ABD Doları ve piyasa fiyatı 45 bin 602,79 ABD Dolar olması da dikkat çekici bir diğer özellik olarak kaydedildi.

İlgili Haber: MicroStrategy CEO’su Hissedarlara Yazdığı Mektupta Bitcoin’den Bahsetti

Microstrategy Hisselerinde Düşüş Yaşandı

Bitcoin’in fiyatı son alımdan bu yana kabaca %17 düştü, ancak bu, mevcut toplam piyasa değerinin çok daha düşük olacağı, yani yazının yazıldığı sırada kabaca 4.878 milyar ABD doları olacağı anlamına geliyor. MicroStrategy (MSTR) Çarşamba günü Nasdaq’ta %6,15 düşüşle kapandı ve basın saatinden itibaren mesai saatlerinden sonra yüzde 0,70 düştü. MicroStrategy, mevcut Bitcoin varlıklarına karşı bir kredi kullanarak Şubat ve Nisan ayları arasındaki en son kripto para alışveriş çılgınlığına 4 bin 167 BTC ekledi.

Şirket ilerleyen dönemlerde alıma devam edip, etmeyeceğine yönelik sinyal vermedi ancak her düşüş anında Bitcoin yatırımı yapmaya devam ediyor. Bu da ilerleyen dönemlerde yaşanacak yeni düşüş ile birlikte alımların olabileceğine yönelik ışık tutuyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.