a
coinnet

MicroStrategy CEO’su Hissedarlara Yazdığı Mektupta Bitcoin’den Bahsetti

Bitcoin alımları ile son yılların öne çıkan şirketlerinden birisi olan Microstrategy CEO’su Michael Saylor, şirketin hissedarlarına yazdığı mektupta yapılan Bitcoin yatırımlarından bahsetti.

coinnet
coinnet

Şirketin 2021 Yıllık Raporu kapsamında hissedarlara gönderdiği mektupta Bitcoin hakkında düşüncelerini de dile getiren Microstrategy CEO’su Saylor, yapılan alımların doğru bir strateji olduğunu belirtti.

Hissedarlara Mektup

MicroStrategy’nin 2021 Yıllık Raporu 14 Nisan’da yayınlandı. “Hissedarlara Mektup” bölümünde, “bitcoin elde etmek ve elde tutmak için paralel stratejilerinin muazzam bir başarı olduğunu” söyledi. Mektupta konu ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi.

“2020’de başlattığımız yeni hazine stratejisi sadece bir başlangıçtı. Bitcoin’i birincil hazine rezerv varlığımız olarak benimsemek, bizi geleneksel rakiplerden ayırdı ve markamızı yükseltti. MicroStrategy, Tesla ve Block da dahil olmak üzere, yüksek profilli, halka açık, erken benimseyenlerden oluşan seçkin bir gruba katıldı”

Microstrategy, bugün dahi Bitcoin sahibi olmaya ve fırsatlar çıktıkça yeni alımlar yapmaya devam ediyor. MicroStrategy, yan kuruluşlarıyla birlikte, toplam 3.97 milyar dolar satın alma fiyatı ve bitcoin başına ortalama satın alma fiyatı yaklaşık 30 bin 700 dolar ile edinilen 129 bin 218 bitcoin’e sahip.

İlgili Haber: MicroStrategy, 190 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

Bitcoin Edinme Stratejisi Genişledi

Şirketin özellikle 2021 yılında BTC edinme stratejisinin önemli bir şekilde genişlediğinin vurgulandığı mektupta şu ifadeler dikkat çekti:

“2021’de, borç ve öz sermaye işlemlerinden elde edilen gelirleri ve ayrıca operasyonlardan kaynaklanan fazla nakit akışını kullanarak varlığı edinme stratejimizi daha da geliştirdik. Marka bilinirliğini artırdığı ve kurumsal müşteri tabanımızı büyütmek için fırsatlar sunduğu için, bitcoin stratejimizin analitik yazılım ve hizmetler işimizi tamamlayıcı olduğuna inanıyoruz”

Bitcoin fırsatlarını erken dönemde benimsediklerini söyleyen Microstrategy CEO’su Michael Saylor,

“Ayrıca, bu stratejinin, devrimci teknolojilerin yenilikçi ve erken benimseyen biri olarak kurumsal soyumuzun bir uzantısıdır. 1980’lerde öncü veri madenciliği yazılımlarına yardımcı olduk. 1990’larda internete erken girdik. 2000’lerde, bulut tabanlı analitiğin yanı sıra mobil analitiği de benimseyen ilk kişilerdik. Şirket tarihimizde ve başarılı geçmişimizde kanıtlandığı gibi, inovasyon kurumsal DNA’mızdadır. Önümüzdeki yıl, müşterileri bulut tabanlı analitik ve yerleşik analitik ile güçlendirmek ve bitcoin stratejimizin farkındalığını artırmak için temel önceliklere odaklanmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.