CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

MicroStrategy’ nin Bitcoin Odaklı Yeni İki İş Pozisyonu Açıldı

MicroStrategy' nin bitcoin, MicroStrategy’ nin Bitcoin Odaklı Yeni İki İş Pozisyonu Açıldı

İş analitiği ve mobil yazılım firması olan MicroStrategy’ nin Bitcoin stratejilerine odaklanan bir yazılım ürünü geliştirdi. Firma bu yazılım ürünü için bünyesinde yeni iki iş pozisyonu da açtı. Firma daha önce de 2020’ de 1.5 milyar doların üzerinde Bitcoin alımı yapmıştı. Bitcoin hazinesine oldukça önem veren firma hazinesini genişletmek için önemli çalışmalar yapıyor.

MicroStrategy' nin bitcoin, MicroStrategy’ nin Bitcoin Odaklı Yeni İki İş Pozisyonu Açıldı

MicroStrategy’ nin Bitcoin stratejilerine odaklanan bu yazılım ürünü için iki yeni iş tanımı önerildi. İş ve kurumsal ağ sitesi Linkedin’ de, MicroStrategy için bu iki yeni iş pozisyonu için ilan açıldı. Bunlardan biri Blockchain veri analisti, diğeri ise Blockchain veri mühendisi.

Blockchain veri analisti, blockchain ağında depolanan verileri analiz eden kişilere deniyor. Analist pozisyonu için kapsamlı veri modelleme deneyimine sahip ve bir veri analisti pozisyonu için en az 5 yıl çalışmış adaylar aranıyor. Aranan adayda dikkat edilen ana noktalardan biri de adayın blok zinciri ve ilgili veri kümelerini anlamak için istatistiksel veri kümeleri analizlerini kullanması oluyor.

Blockchain veri mühendisi ise şirketler için Blockchain teknolojilerini kullanarak dijital çözümler üreten kişilere deniyor. Bu pozisyon için ise bilgisayar bilimleri alanında en az 5 yıllık deneyime sahip, dijital para birimi alanında bilgili, tutkulu, yenilikçi ve yüksek motivasyonlu adaylar aranıyor.

Bu iki iş de MicroStrategy’ nin Bitcoin odaklı ilk resmi pozisyonlar olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce kasım ayında bu tür iş pozisyonlarının özellikle de kurumsal blok zinciri araçları içerenlerin daha sık karşımıza çıkacağı duyurulmuştu.

MicroStrategy’ nin Bitcoin Telaşı

MicroStrategy, 71.000 doların üzerinde Bitcoin yatırımı yaptığından beri Bitcoin müjdeleriyle karşımıza çıkıyor. Şirket CEO’ su Michael Saylor firmanın resmi sayfasında ‘Bitcoin, siber uzayda bir bankadır. Bozulmaz bir yazılımla yönetilir ve kendi risk fonlarını çalıştırma seçeneği veya isteği olmayan milyarlarca kişiye küresel, uygun fiyatlı, basit ve güvenli bir tasarruf hesabı sunar.’ diye duyurmuştu. Michael Saylor’ un CNN’ e verdiği röportaj için tıklayınız.

MicroStrategy' nin bitcoin, MicroStrategy’ nin Bitcoin Odaklı Yeni İki İş Pozisyonu Açıldı

Geçen ay şirket Bitcoin satın almak isteyen yaklaşık 7.000 kişi ve şirketin katıldığı çevrimiçi bir etkinlik olan ilk Bitcoin kongresini düzenledi.

Bununla beraber Bitcoin’ i yatırım aracı olarak kullanan tek şirket MicroStrategy değil. Geçen hafta elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Bitcoin’ e 1.5 milyar doların üzerinde yatırım yaptığını duyurdu. Ve MicroStrategy ve Square’ den sonra Bitcoin’ i doğrudan hazinesinin bir parçası yapan üçüncü yüksek profilli şirket oldu.

Benzer Yazılar

Bitcoin Halving Sonrası Fiyat Ne Yöne Gidecek?

Doğan Şahin

KuCoin Para Yatırma ve Çekme İşlemlerini Tekrar Başlatıyor

Yavuz Cem AKYOL

MicroStrategy 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Daha Satın Aldı

Nagehan SARAÇOĞLU

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku