a

Mike Novogratz Bitcoin Üzerine Yorumlarda Bulundu

Milyarder yatırımcı ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin üzerine yorumlarda bulundu. Novogratz, yakın tarihli röportajında Bitcoin’in standart itibari paralar gibi tek başına bir değeri olmadığını söyledi. Yatırımcı, kripto paraların onları kullanan ve yatırım yapan insanlar ile değer kazandığının altını çizdi. Çin’in madencilik kısıtlamaları üzerine görüş bildiren Novogratz, yasaklamaların Çin siyasi sisteminin otoriterliğine atfedilmesi gerektiğini belirtti.

Bitcoin’in öncelikle oluşturduğu topluluk sayesinde değere sahip olduğunu söyleyen yatırımcı Novogratz “Bitcoin bir sosyal yapıdır. Değerli olduğunu söylediğimiz için değerlidir.” ifadelerini kullandı. Teknolojinin geldiği noktada dijital imzanın önemini vurgulayan Novogratz, dijital paraların sahtesinin yapılamıyor oluşunun teknoloji harikası olduğunu söyledi.

“Çin’den Gelen Haberler İyi Değil”

Novogratz  bunun yanında Twitter üzerinden Çin’in kripto para madenciliği üzerine yasaklamalarına değindi. “Çin’den gelen haberler iyi değil. Başkan Jinping her şeyi kontrol etmek isteyen otoriter bir lider. Bitcoin, otoriterliğin karşıtıdır.” ifadelerine yer verdi. Çinli vatandaşların kripto varlıkları sistem dışına taşımalarının bir yolunu bulacağına inanan Novogratz, “Değişim biraz zaman alacak, inancınızı koruyun.” şeklinde konuştu. Galaxy Digital CEO’su Çinli kripto yatırımcılarının varlıklarını Çin’in dışına taşıyabileceklerinden emin, ancak mevcut koşullar nedeniyle bunu yapmanın zorlaştığını düşünüyor.

Elon Musk Yalnızca İlgi Çekmek İstiyor

Novogratz, röportajı sırasında SpaceX ve Tesla gibi milyar dolarlık şirketlerin CEO’su Elon Musk’ı hedef aldı. Musk, attığı tweetler ve sosyal mesajları ile Bitcoin akışını ve fiyatını kontrol eden önemli bir figür olarak görülüyor. Geçtiğimiz aylarda Tesla’Nın artık kripto para ödemelerini kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından BTC büyük düşüş yaşamıştı.

Novogratz, Musk’ın akıllı ve yatırıcı bir insan olduğunu ancak Bitcoin üzerine attığı tweetlerle sektöre yardımcı olmadığını söyledi. Aksine bu mesajların kendisine dikkat çekmek için atıldığını söyleyen Novogratz, “ Dünyanın en büyük şirketlerini yönetiyorsun, ne yapıyorsun? Yaptıklarının sektöre faydalı olduğunu düşünmüyorum. İlgiden hoşlanıyor.” ifadelerini kullandı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.