CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Milyarder Yatırımcıdan Bitcoin Uyarısı

milyarder, Milyarder Yatırımcıdan Bitcoin Uyarısı

Milyarder yatırımcı Frank Giusta, merkezi otoritelerin Bitcoin benimsenmesinin engellenmesi için uğraşacaklarını söylüyor.

Milyarder yatırımcı ve madencilik finansörü Frank Giustra, hükümetlerin ve merkez bankalarının Bitcoin’in evrensel benimsenme sürecini bastırmak için ellerinden geleni yapacakları konusunda uyardı.

Milyarder Yatırımcı Uyarıyor

Daniella Cambone ile yapılan bir Stansberry Research röportajında Giustra, merkez bankalarının kendi Merkez Bankası dijital para birimlerini (CBDC) yayınlamayı başarırsa, muhtemelen Bitcoin ile rekabet istemeyeceklerine dikkat çekiyor.

Özellikle Bitcoin’in kendi egemen para birimleri için bir tehdit, gerçek bir tehdit haline gelmesi durumunda hükümetlerin ve merkez bankalarının ne yapacağı konusunda endişeliyim. Bildiğiniz gibi, birçok Merkez Bankası kendi dijital para birimlerini yayınlamayı düşünüyor. Otoritelerin böyle bir rekabeti istemeyecekleri oldukça açık. Hükümetler ve merkez bankaları, Bitcoin’in evrensel olarak benimsenmesini çok zorlaştıracak. Yol boyunca barikatlar koyacaklar.

Frank Giustra

Kanadalı milyarder, yetkililerin kendi gündemlerini yaratmak için çabalayacaklarını da ifade etti.

Kendi para birimlerini korumaya çalışırken, hükümetlerin ve merkez bankalarının kararlılığının asla hafife alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Para birimi ve sermaye kontrollerini duydunuz. ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede tarihimizin bir parçasıydı. Bu, 40 yıl süren 1933’te altın mülkiyetini yasadışı hale getirme biçimindeydi. Bu, ABD dolarını korumak için bir sermaye kontrolü biçimiydi. 1979 öncesi İngiltere’de para kontrollerinin olduğunu gördünüz. Güney Afrika’da gördünüz. Savaş öncesi Almanya’da gördünüz. 2015 yılında Yunanistan’da gördünüz.

Milyarder Giustra bunu bir adım daha ileri götürüyor ve merkez bankalarının altın sahibi olduğunu vurguluyor.

Merkez bankaları Bitcoin’e sahip değil. Altın, döviz rezervlerinin temel bir parçasıdır ve her zaman olacaktır. Bir şey yaparlarsa, kendi dijital para birimlerini yayınlarlar. Bitcoin satın almayacaklar, çünkü Bitcoin’i zayıflatmak için tüm güçleriyle çalışacaklar

Giustra, Bitcoin üzerinde kasvetli bir uzun vadeli görünüme sahip olsa da, önde gelen kripto para biriminin önümüzdeki aylarda daha da yükselme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Bitcoin şu anda bir düzeltme yaşadıysa bile, bana göre bu ileride daha da yükselmeyeceği anlamını taşımaz. Bence BTC insanların tahmin ettiğinden çok daha büyük bir iş başaracak ve daha fazla yükselecek.

Kaynak: Daily Hodl

Benzer Yazılar

Bitcoin Analisti: 30.000 Dolar, BTC için “Kırmızı Uyarı” Bölgesi Olabilir

mücahit duran

1 Milyar Dolarlık Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Son Gün!

Doğan Şahin

Kripto paralara vergi gelir mi?

Ulaş UÇAR

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku