a
coinnet
coinnet
coinnet

Dünyanın ilk FAIR LAUNCH optimize edilmiş verim tarımı ve NFT platformu artık Binance Smart Chain’de yayında. MOBOX Platformu, DeFi ve Gaming NFT’yi birleştirerek ekosistem kazanmak için gerçekten ücretsiz bir oyun projesidir.

Mobox, DeFi, NFT’ler ve GameFi’nin avantajlarını ve özelliklerini birleştiren, BNB zinciri üzerine inşa edilmiştir. Topluluk odaklı bir GameFi platformudur. Platformun tokeni ise MBOX’tur., Olgun bir Kazanmak için Oyna mekanizması sunarken, DeFi ve NFT kombinasyonu oyunculara eğlence ve eğlence sunuyor. 

Platformun kendisi, oyunculara karşılık gelen faydaları sağlamak için finansal mekanizmalar ve oyun sistemleri kullanır ve gerçekten benzersiz, sürdürülebilir ve ekonomik olarak iyi dolaşan bir ekosistem yaratır.

2021 boyunca, NFT pazarının patlayıcı büyümesinin yanı sıra, GameFi pisti de hızla yükseldi ve çeşitli blok zinciri tabanlı oyun ürünleri toplu olarak ortaya çıktı.

Adından da anlaşılacağı gibi, Game ve DeFi öğelerinin kombinasyonu, DeFi’nin ekonomik yapısını birleştirirken oyun yoluyla eğlence sunan GameFi’nin temel ürün formunu şekillendirir. Bu, oyuncuların oynarken kazanmalarını sağlar, blok zinciri endüstrisinde yaygın olarak P2E (Kazanmak için Oyna) modeli olarak bilinen bir özelliktir.

GameFi konseptinin ortaya çıkışı önemli ölçüde dikkat çekti ve bir sansasyon yarattı. Metaverse kadar yaygın olarak tanınmasa da, Metaverse’in gelişimine giden bir kavram yolu olarak yeterli kabul aldı.

MOBOX nedir?

2021 yılında BSC zincirinde piyasaya sürülen MOBOX, kullanıcılara çeşitli zincir üstü talepleri karşılamak için sorunsuz bir zincirler arası uygulama deneyimi sunmayı amaçlamaktadır.

MOBOX bir oyundan daha fazlasıdır. Yönetişim tokenleri MBOX dağıtarak oyuncu katılımını ve eğlencesini artıran topluluk odaklı bir GameFi platformudur. Sağlam ekonomik modeli, kullanıcıları teşvik etmek, onlara daha fazla özerklik sağlamaktır. Benzersiz bir Oyna-Kazanmak ekosistemi oluşturmak için finansal mekanikleri ve oyun özelliklerini kullanarak DeFi ve NFT’lerin faydalarını birleştirir.

MOBOX, kriptografinin çeşitli unsurlarını kapsayan bir ekosistemdir. Bu ekosistem içinde, kullanıcılar Staking ve NFT Minting’e katılabilir ve ürünlerini takas edebilir. Ayrıca oyun geliştirme ve sosyal oyuna da katılabilirler. Kripto para birimi, DeFi, NFT’ler ve oyun özelliklerini birleştirdiği için kapsamlı bir platformdur. O zamanlar DeFi ve NFT’lerin faydalarını entegre edebilen nadir kaliteli projelerden biriydi.

MOBOX Platformunun Yapısı

Genel olarak, MOBOX platformu üç ana bileşenden oluşur:

  • NFT Pazarı: Bu, kullanıcıların MOBOX platformunda NFT ticareti yapabileceği, ödünç verebileceği ve kiralayabileceği merkezi olmayan bir pazardır. Proje, %80’i geri alımlar ve yakma için kullanılan NFT satışlarından %5’ini çıkarıyor.
  • GameFi Oyun Platformu: Bu, bağımsız oyun geliştiricileri için bir platform sunan MOBOX ekosisteminin bir parçasıdır. Kullanıcılar aynı anda oynamak ve kazanmak için oyunlar seçebilirler. Buna paralel olarak, geliştiriciler, kendi yayınlanmış oyunlarının gelir paylaşımına katılarak oyun geliştirme ve lansmanı için platform içi araçları kullanabilir.
  • Yerleşik Oyunlar: MOBOX platformu bugüne kadar MOMOverse, Clash of MOland, ChainZ Arena, MOland Defense, Block Brawler ve Token Master olmak üzere altı yerleşik oyun tanıttı. Bu oyunlar, platform kullanıcılarına çok çeşitli dijital varlık uygulama senaryoları sunan staking, PVE, PVP ve RPG dahil olmak üzere NFT’lere dayalı çeşitli oyun talimatlarını takip eder.

MOBOX Platformundaki Dijital Varlıklara Genel Bakış

MOBOX platformundaki dijital varlıklar geniş bir şekilde iki türe ayrılabilir: MOMO NFT ve MBOX tokenleri.

MOMO, MOBOX platformuna özgü bir NFT varlığıdır. Her MOMO NFT, kare şeklinde bir hayvan karakteri olarak sunulur. Bu NFT’ler, bir ‘kazanmak için oyna’ mekanizması sunan MOBOX oyunlarında kullanılabilir.

Her MOMO NFT’ye, diğer MOMO NFT’leri tüketerek artırılabilen rastgele oluşturulmuş bir ‘güç’ değeri atanır. Toplam güç, bir kullanıcının sahip olduğu tüm MOMO’ların kümülatif gücüdür. MBOX tokenlerinin dağıtımı, bir kullanıcının platformdaki toplam MOMO gücünün ağırlıklı ortalamasına dayanır.

MBOX, Binance Smart Chain’in BEP-20 standardına uygun MOBOX platformunun yerel kripto para birimidir.

İlginç bir şekilde, MBOX adil bir lansman tokenidir. Yani geliştirme ekibi tohum turlarında veya diğer kamu veya özel ihraç dönemlerinde yatırımcılara jeton satmadı veya satmadı. Proje, beş yıllık bir dağıtım takvimine göre MBOX tokenlerini kademeli olarak piyasaya sürerek, toplam 1 milyar arza ulaşana kadar her yıl dağıtılan token miktarını azaltır.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.