CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Nasdaq Listesindeki Şirket, Dolandırıcılıkla Suçlanıyor

nasdaq, Nasdaq Listesindeki Şirket, Dolandırıcılıkla Suçlanıyor

Nasdaq listesinde yer alan Bitcoin madenciliği şirketine, dolandırıcılık suçlaması ile dava açılmış durumda.

Dava, varolmayan Bitcoin madenciliği operasyonları ile işin “tamamen hileli” olduğunu iddia eden bir rapora dayanıyor.

Nasdaq Listesindeki Şirkete Dava

Çarşamba günü New York’un Güney bölge Mahkemesinde Bit Digital Inc’e karşı bir dava açıldı.

Nasdaq içinde BTBT sembolü altında listelenen bir holding şirketi olan Bit Digital, ABD ve Hong Kong iştirakleri aracılığıyla Bitcoin madenciliği işine girdiğini iddia ediyordu.

Dava, Ocak ayında yayınlanan J Capital Research tarafından yayınlanan bir rapordan bahsediyor. Raporda Bit Digital’in “yatırımcılardan para çalmak için tasarlanmış” “sahte bir kripto para birimi işi ” yaptığını iddia ediyor.”

J Capital, Bit Digital’in “Çin’de 22.869 bitcoin madencisini işlettiği” iddiasının “mümkün olmadığını ” iddia ediyor.

BTBT’nin ifşa ettiği BTC madenciliği işinin tamamen hileli olduğunu düşünüyoruz.

Davacı Anthony Pauwels, bireysel olarak ve Aralık ayları arasında Bit Digital Menkul Kıymetler satın alan herkes adına bir dava açtı. Sanıkların “maddi olarak yanlış ve/veya yanıltıcı ifadeler kullandıklarını ve şirketin işi, operasyonları ve umutları hakkında maddi olumsuz gerçekleri açıklamadıkları” ifade edildi.

Dava, J Capital’in raporunun yayınlanmasından sonra, “Bit Digital’in hisse senedi fiyatı hisse başına 6.27 $veya %25 düştü ve 11 Ocak 2021’de hisse başına 18.76 $ ‘ dan kapandı.

Çinli Yetkililer Olaydan Habersiz

Nasdaq Listesindeki Bit Digital daha önce “madencilik faaliyetlerimiz Wuhai, Zhundong, Xinlinhot ve Sichuan’da” diye açıklamalarda bulunmuştu.

J Capital, “Çin’de bir veri merkezine sahip olmak için hükümete kaydolmanız gerektiğini ve yerel yönetimlerin tüm veri merkezlerinin ve bitcoin madenciliği operasyonlarının kayıtlarına sahip olduğunu” açıkladı. Araştırma firması ayrıca Çinli kayıtlı bir varlık olmadan, bunun yasal olmayacağını belirtti. Dahası, şirketler, bir kira veya barındırma sözleşmesi imzalamadan önce yerli bir tüzel kişilikten bir kayıt belgesi göstermekle yükümlüdürler. Ancak şirket, Çin’deki madencilik tesislerini işlettiğini ve kiraladığını açıkça iddia ediyor.

Bit Digital’in iddialarını doğrulamak için J Capital, bu bölgelerin hükümetleriyle temasa geçti. J Capital, telefon görüşmelerinde, her bir bölgedeki yerel yönetim yetkilileri bize “Bitcoin madenciliği operasyonları yapmadıklarını ve Bit Digital’i duymadıklarını söyledi” diye belirtti.

Kaynak: Bitcoin.com

Benzer Yazılar

Japonya’daki Yedi Firma Blok Zinciri Teknolojisini Kullanacak

Yavuz Cem AKYOL

Dün ki Twitter Saldırısında Gizli Mesaj Ortaya Çıktı

Sezer

EXMO Borsası Hacklendi, Yaklaşık 10 Milyon Dolar Değerinde Kripto Varlık Kayıp

Kasım ERTAŞ

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku