a

Nomura Group, Lazer Dijital Bitcoin Benimseme Fonunu Başlattı

coinnet
coinnet

Japonya’nın en büyük yatırım bankalarından biri olan Nomura Group’un dijital varlık yan kuruluşu Laser Digital Asset Management, bir Bitcoin (BTC) fonu başlattı. Fon, bağlı ortaklığın ilk dijital benimseme yatırım çözümü olacak ve kurumsal yatırımcıların artan talebe yanıt olarak dijital varlıklara erişmesini sağlayacak.

Lazer Dijital Bitcoin Benimseme Fonunun Detayları

Nomura Group’un bir yan kuruluşu olan Laser Digital Asset Management, 19 Eylül’de kurumsal yatırımcılar için Bitcoin Benimseme Fonu’nu başlattığını duyurdu. Bitcoin fonu, Japonya’da kripto benimsenmesinin kapsamını gösteriyor.

Lazer Dijital Bitcoin Benimseme Fonu, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e uygun maliyetli ve güvenli bir şekilde erişmelerine yardımcı olacaktır. Laser Digital Asset Management, fon varlıklarını güvence altına almak için Nomura Group, Ledger ve Coinshares tarafından kurulan düzenlenmiş bir saklama çözümü olan Komainu’yu kullanacak.

Lazer Dijital Varlık Yönetimi Eş Başkanı Sebastien Guglietta şunları söyledi: “Teknoloji, küresel ekonomik büyümenin arkasındaki itici güçtür ve ekonominin önemli bir bölümünü analogdan dijitale dönüştürmektedir. Bitcoin, bu uzun vadeli dönüştürücü değişimin kolaylaştırıcılarından biri ve uzun vadede Bitcoin’e maruz kalmak, yatırımcılara bu makro trendi yakalamak için bir çözüm sunuyor.

Laser Digital Asset Management Dağıtım Başkanı Fiona King, Bitcoin fonunun en yüksek risk yönetimine ve mevzuat uyumluluğuna sahip olduğunu iddia ediyor. Ek olarak fon, kayıtlı bir yatırım fonu olan Laser Digital Funds SPC’nin ayrılmış portföyünün bir parçasıdır.

Nomura’nın Bitcoin ve Kripto Para Yatırımları

Nomura Group’un kripto para birimi kolu Laser Digital, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine olan talebin artması nedeniyle JPMorgan ve Goldman Sachs gibi diğer geleneksel devlerle rekabet etmeye çalıştı. Ancak uzun süren ayı piyasası, kurumsal müşterilerine Bitcoin türevleri sunmasına rağmen Laser Digital’in kar elde etme planlarını da etkiledi.

Nomura Group geçtiğimiz günlerde, kripto para piyasasında son zamanlarda yaşanan gerileme nedeniyle Laser Digital’in karlılığının beklenenden daha uzun sürebileceğini belirtmişti.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.