CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

On-chain Verilerine Göre Bitcoin Madencileri BTC Tutuyor Ve Topluyor!

On-chain, On-chain Verilerine Göre Bitcoin Madencileri BTC Tutuyor Ve Topluyor!

Bitcoin ekosistemi için madenciler büyük bir işleve ve öneme sahip. On-chain üzerinden madenci davranışlarını inceleyen verilere göre madenciler uzun vade beklemeyi tercih ediyor. Bitcoin ‘in yıllardır yükselen bir grafiğe sahip olması ve piyasada değeri ve hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto parası olması sebebi ile madenciler mevcut fiyattan satmayı tercih etmiyor.

On-chain, On-chain Verilerine Göre Bitcoin Madencileri BTC Tutuyor Ve Topluyor!

Madencilerin BTC tutması ne anlama geiyor?

Glassnoda üzerinden madencilerin cüzdanlarına girişleri ve çıkışları gösteren verilere göre uzun vadeli bir tablo ortaya çıktı. “Madenci Net Pozisyonu” adlı metrik üzerinden veriler inceleniyor. Yapılan inceleme ve analizlere göre çoğu madenci beklemeyi tercih ediyor.

Net Madenci Pozisyonu metriği göre, bu yılın başındaki verilere kıyasla tersine döndü. Ocak ayında, Bitcoin 20.000 dolardan 40.000 doların üzerine çıktığı için madenciler varlığın sahipleri yerine net satıcılardı. Satış Şubat ayında düştü (Bitcoin o sırada 61.000 doların üzerine çıktı) ve o zamandan beri madenciler bekleyen tarafta.

Madenciler, Bitcoin için iş gücünü karşılayan ve işleyiş için en önemli rolü oynayan alandır. Blokları doğrulayarak, Bitcoin ağını sürdürürler ve karşılığında BTC olarak ödül alırlar.

‘Maden çıkarılan’ Bitcoin, çoğunlukla işçilik, bilgi işlem ekipmanı ve soğutma ücretleri gibi madencilik çiftliklerinin maruz kaldığı büyük maliyetleri karşılamak için satılıyor. Satış, ‘yeni’ Bitcoin’i piyasaya sürüyor ve daha yüksek fiyatlar, maliyetleri karşılamak için daha az BTC’nin satılması gerektiği anlamına geliyor.

Bitcoin Etkisi

Bitcoin satmayan madenciler, mevcut fiyat karşısında bekleyebileceklerini gösterir. Bu aynı zamanda, ‘yeni’ Bitcoin açık piyasada piyasaya sürülmediğinden, arz kısıtlıyken talebin aynı kaldığı – daha yüksek fiyatlar için olgun bir koşul olduğu anlamına gelir.

Bu arada, madenciler Bitcoin’i biriktirmeye devam ederken, diğer On-chain göstergeleri mevcut boğa koşusunun daha yeni başlayabileceğini gösteriyor.

Kripto dünyasına dair sıcak gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Microstrategy, 15 Milyon Dolarlık Daha Bitcoin Satın Aldı!

QFinance – Yeni Nesil DeFi Projesi

Benzer Yazılar

Koronavirüs Sebebiyle CME İşlemleri Askıya Alıyor

Doğan Şahin

Trader’ların Çoğu 2020’de Bitcoin Fiyatının Rekor Kıracağını Düşünüyor

Doğan Şahin

Tether Davası Hakkında Her Şey

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku