CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Microstrategy, 15 Milyon Dolarlık Daha Bitcoin Satın Aldı

Microstrategy, Microstrategy, 15 Milyon Dolarlık Daha Bitcoin Satın Aldı

Microstrategy adlı iş geliştirme firması, Bitcoin yatırımları ile oldukça popüler oldu. Belirli aralıklarla milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını bildiriyor. Bu son tespitlere göre firmanın elinde bildirdiğinden çok daha fazlası var.

Geçtiğimiz günlerde şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir belge gönderdi. Bu belgede varlıkların bildirilmesi gibi birtakım şeyler yer alıyordu. Bu dosyalama hakkında atılan tweet’e göre Microstrategy varlıkları arasına 15 milyon dolarlık daha Bitcoin ekledi. Şu an şirketin elinde bilinen 97.579 adet BTC bulunuyor.

Atılan tweet’e göre 5 Nisan 2021 tarihinde, ortalama 59.339 dolarlık fiyattan 253 adet Bitcoin satın alındı. Bu da yaklaşık 15 milyon dolara tekamül etmektedir. Şirket her ay düzenli olarak milyon dolarlık BTC satın alıyor. Elinde bulundurduğu toplam Bitcoin’lerin ortalama fiyatı ise 24.311 dolara denk gelmektedir. Bitcoin fiyatının 60.000 dolar üzerinde ATH belirlediği son dönemlerdeki fiyata bakılacak olursa, şirketin çok eskiden beri Bitcoin topladığı rahatlıkla anlaşılabilmektedir.

Microstrategy, Halka Arz Edilmiş En Büyük Bitcoin Yatırımcısı 

İş zekası şirketi, halka açık olan en büyük Bitcoin yatırımcısı olarak tarihe geçti. Ayrıca bilindiği gibi toplam Bitcoin sayısı en fazla 21 milyon adet olabilir. Microstrategy ise toplam BTC sayısının %0,436 oranında sahibi.

Diğer şirketlerin durumuna bakılacak olursa hepsi Microstrategy’nin gerisinde kalmaktadır. Satın almanın bildirildiği tweette bu şekilde bir yorum yapılmıştı. Şirketin CEO’su Michael Saylor ise bu tweete “Zamanla ilgili” diye yanıt verdi. Yıllar öncesinden BTC toplamaya başladıklarının altını bir kez daha çizmiş oldu.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Benzer Yazılar

Btc Yorum: Tether, Bitcoin’in iyileşmesinde nasıl bir rol oynadı?

Hilal DERİN

Bitcoin Safiye serbest bırakıldı

Doğan Şahin

ABD Kripto Para Endüstrisine Genel Bir Bakış

Hilal DERİN

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku