a
NFT

Önde Gelen Altcoinin Fiyatı Yükseldi! Aralık 2023 Kripto Piyasası

coinnet
coinnet

Ethereum topluluğu bugün Bitcoin (BTC) ‘den sonra gelen ve en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) fiyatındaki dikkate değer artışla heyecan içinde bulunuyor. Yatırımcılar, meraklılar ve piyasa analistleri bu ani yükselişin ardındaki itici güçleri anlamaya çalışıyor.

Ethereum ekosistemine dair temel gelişmelerden kripto para ortamını şekillendiren dış etkilere kadar, bugünkü önemli fiyat artışının nedenleri üzerine düşünülmeye devam ediliyor.

ETH dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olarak fiyatının 2.1000 $ seviyelerine ulaşmasıyla kayda değer kazançlar elde etti. Bu yükseliş SEC ‘in bir spot Ethereum ETF ‘sini onaylaması tartışmalarıyla birlikte geldi.

Şu anki verilere göre ETH fiyatı 2.093,73 $ ve 24 saatlik işlem hacmi 15.199.416.151,51 $ şeklinde . Bu durum önceki 24 saatte %2,98 ve son 7 günde %1,21’lik bir artış anlamına geliyor.

Kripto analisti Michael van de Poppe Fidelity’nin dosyasının ardından Ethereum ‘da bir yükseliş gözlendiğini belirtiyor. Bitcoin (BTC) yükselişini takiben, van de Poppe ETH ‘nin 2024’ün ilk çeyreğinde 3.500 dolara ulaşacağına inanıyor.

Kripto: Ethereum Balina Birikimi

Ethereum balina birikimi güçlü bir seviyede. Ayrıca zincir üzerindeki veriler cüzdan varlıklarının önemli ölçüde değiştiğini gösteriyor. Santiment’e göre en büyük ETH cüzdanları, yükseliş modelini işaret eden önemli bir değişiklik sergiliyor.

Son altı ay içinde kripto borsası cüzdanları 8,03 milyon Ethereum ile tüm zamanların en düşük seviyesine gerilerken, borsa dışı cüzdanlar 41,03 milyon ETH ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Bu eğilim yatırımcıların daha fazla para birimini borsalardan uzaklaştırdığını ve kendi kendine saklama eğiliminin arttığını gösteriyor.

ETH ‘nin Kasım ayındaki %13’lük fiyat artışı, önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) %8’lik artışını geride bıraktı. BlackRock ‘un spot ETH ETF’si için yapılan resmi başvuru, Ethereum büyümesine büyük katkı sağladı.

Medya çılgınlığı ETF’ler etrafında azalmış olabilir. Fakat zincir üzerindeki veriler, ETH fiyat hareketlerinin Bitcoin ‘ininkini geçtiğini gösteriyor. Bu durum kararsız ve kısa vadeli yatırımcıları Aralık ayında kripto Bitcoin (BTC) yerine ETH ‘ye yönlendirebilir.

Ethereum geliştirme ekibi, 30 Kasım Perşembe günü yaptığı açıklamada, çok istemcili test ağı Goerli’nin artık istemci ve Kripto ETH Vakfı test ekiplerinden destek almayacağını duyurdu. Dencun yükseltmesi, Goerli’deki son ve nihai uygulama olacak. ETH Vakfı, Goerli’ye güvenen kullanıcıların zamanında başka bir yere geçmelerini öneriyor.

İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum blok zinciri ağı yıllar içinde birçok değişiklik geçirerek uzun bir yol kat etti. Yaklaşan Ethereum iyileştirmeleri genellikle ölçeklenebilirliği artırmaya odaklanacak.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.