a

İran ‘ın Tüm Yasal Kripto Madencilerine Elektriği Keseceği Bildirildi

İran `da Önümüzdeki yazla birlikte, İranlı yetkililer ülkede kripto madenciliğini durdurmaya karar verdiler. Yakın tarihli bir rapora göre, Orta Doğu ülkesi lisanslı kripto madencilerine karşı çıktı ve iki gün içinde 118 yasal madencinin tamamını kapatacak. Yaz aylarında artan elektrik talebine atıfta bulunarak, ülke yetkilileri geçmişte benzer bir şey yaptılar.

İran Bu Konuda Kararlı

İran’ın elektrik endüstrisinin sözcüsü Mustafa Rajabi Mashhadi, By Bloomberg’den haberdar olan bir hükümet televizyonuna verdiği röportajda , ülkenin 22 Haziran’dan itibaren 118 lisanslı maden işletmecisine elektrik sağlamayı durduracağını söyledi.

Yakın tarihli bir rapora göre, Orta Doğu ulusu lisanslı kripto madencilerine karşı çıktı. Ülkenin yetkilileri, yaz aylarında artan elektrik talebini gerekçe göstererek geçmişte benzer bir şey yaptılar.

İran enerji sektörü sözcüsü Mostafa Rajabi Mashhadi, Bloomberg tarafından bildirilen bir devlet televizyonuna verdiği röportajda , ülkenin 22 Haziran’dan itibaren 118 lisanslı maden işletmecisinin tamamına elektrik sağlamayı durduracağını söyledi.

Geçen yıl olduğu gibi, yetkililer kararlarını yaz geldikçe artan elektrik talebiyle gerekçelendirdiler. Mashhadi, talebin 60.000 megavatı aşması nedeniyle son birkaç hafta içinde çok sayıda elektrik kesintisine dikkat çekti.

İran’ın geçen yılki geçici yasağı Eylül sonunda kaldırıldı , ancak ülkenin 2022 planları hakkında bilgi yok. Ancak önceki yılların aksine, İran’ın BTC madenciliğindeki payı düşüyor, bu nedenle ülkedeki tüm lisanslı operasyonları kapatmanın hash oranı üzerinde fazla bir etkisi olmayacak.

Cambridge’in Bitcoin Madencilik Haritası , İran’ın diğer ulusların gerisine düştüğünü gösteriyor. Örneğin, geçen yıl Haziran ayında toplam hash oranının %6,9’unu oluştururken, bu oran Ocak 2022 itibariyle önemli ölçüde %0,2’ye düştü.

İran, 2020’de belirli kripto madencilerinin yasal olarak çalışmasına izin verdi ve o zamandan beri devlet tarafından verilen gerekli lisanslardan yoksun sayısız teçhizata el koydu. İran, 2020’de bazı kripto madencilerinin yasal olarak çalışmasına izin verdi. O zamandan beri gerekli devlet tarafından verilen lisanslardan yoksun sayısız teçhizata el koydu.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.