a

Do Kwon , Yeni Terra’nın Eskisinden Daha Güçlü Olacağına İnanıyor!

UST stablecoin’inin muhteşem çöküşü, bazı boş konuşmaları susturmuş olabilir, ancak Do Kwon, Terra’nın yeni versiyonundan emin. 

Do Kwon yeni bir coin ile geldi. Ancak yeni LUNA eski hikayeyi takip ediyor gibi görünüyor. Daha geniş sallanan piyasanın ortasında, LUNA tüm zamanların en düşük seviyelerinin yakınında işlem görüyor. Kwon, ABD ve Güney Kore’den gelen çok sayıda aktif dava ve soruşturmanın ortasındayken, bazıları hala etrafındaki tüm olumsuz basının adil olmadığına inanıyor.

Do Kwon Gitmiyor

Terraform Labs şefi Do Kwon’un bu noktada çok fazla ateşli takipçisi olmayabilir, ancak yine de bir avuç iyi dilek arkadaşı var. Bunlardan biri, merkezi olmayan finans (DeFi) şirketi Intellabridge Technology’nin başkan yardımcısı Ronald AngSiy.

WSJ ile konuşurken AngSiy şunları söyledi:

“Şu anda isminin çamurda sürüklenme şeklinden dolayı Do için gerçekten üzülüyorum. Twitter’da megaloman gibi görünebilir ama şahsen öyle biri değil.”

Deneyimsiz olanlar için, AngSiy daha önce iş toplantılarında Kwon ile etkileşime girdi ve hatta Terra’nın elçisi olarak görev yaptı. Kazada 1 milyon dolardan fazla kişisel yatırımını kaybettiğini iddia ediyor, ancak bu, Başkan Yardımcısı’nı Terra kurucusunun daha az yüksek olduğunu düşünmekten alıkoymadı.

Ancak kripto topluluğu bölünmüş durumda. Bazıları için, Stanford Üniversitesi’nden 30 yaşında bir mezun olan Kwon, eleştirmenleriyle “fakir” olarak alay etmekten zevk alan tam bir çöp konuşmacı olarak görülüyor. Çevresindekiler ve sanal kült benzeri takipçiler onun “yanlış anlaşılmış bir dahi” olduğuna inanıyor.

Kurucu birkaç tuhaf iddiada bulundu ve Terra’nın nihayetinde kendi kendini yönetebilecek merkezi olmayan bir sistem yaratma misyonunu ilan etti. Hatta rakiplerini tehdit etti ve rakiplerinin başarısızlığını izlemekten duyduğu sevinci itiraf etti. Egosu ve daha az mantıklı argümanı sayesinde, kendilerine “Deli” diyen bir tarikatı gururla kendinden geçmeyi başardı.

Uzmanlar, deneyin kripto endüstrisinin standartlarına göre bile riskli olduğu konusunda uyardılar. Ama yeterli değildi. Olumsuzluklar ancak ölüm sarmalından sonra daha da yükseldi. Dürüst olmak gerekirse, dışarıdan gelenler için kripto yutturmaca için harika bir örnek olay incelemesi yapıyor.

Kader gününden bu yana Twitter’da kesinlikle tonunu düşürdü, hesabını kısaca gizli tuttu . Şimdi ara sıra Terra 2.0’daki gelişmeleri, yaratıcılar ve geliştiriciler arasında bunun üzerine yeni bir şey inşa etme heyecanı ve önemli miktarda para kaybettiğini açıklayan tweetler yayınlıyor. Kwon parayı pek umursamadığını söylüyor.

Ama her şey çöktüğünde çantayı kim tutuyor? Diğer iddiaların yanı sıra Terraform Labs ve Do Kwon’u dolandırıcılık ve kayıt dışı menkul kıymetlerin satışıyla suçlayan birkaç toplu dava açıldı. Ancak şirket bu davaları haksız buluyor.

İnanmak ya da İnanmamak

Topluluk üyeleri şimdi yok edilmiş blok zinciri ekosistemini yeniden inşa ediyor. Terra’nın başarısızlıklarına ilişkin araştırmalar oldukça ilginç yönleri ortaya çıkarabilse de, alandaki birçok önde gelen isim, yatırımcıların neden Kwon ile bağlantılı başka bir projeye kapılmaması gerektiğine dair açık işaretler olduğuna inanıyor. Birincisi, kripto para birimi şirketi Swan Bitcoin’in CEO’su Cory Klippsten, şunları söyledi:

“Bu adamın nasıl tweet attığını, kamerada nasıl konuştuğunu ve kendini nasıl taşıdığını görmekten, onun bir dolandırıcı olduğu gerçekten çok açıktı.”

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.