a
coinnet

Tesla Fabrikaları Milyarlarca Dolar Kaybederken TSLA`nın Gidişatı Nasıl?

coinnet
coinnet

Tesla (NASDAQ: TSLA ) CEO’su Elon Musk, Automotive News tarafından 31 Mayıs’ta röportaj yaptı ve röportaj üç bölüme ayrıldı. Az önce yayınlanan röportajın son kısmıyla, uzmanlar Tesla’nın fabrikalarının milyarlarca dolar kaybetmesinden endişe duyuyorlar ve Musk’ın şu sözleri alıntılanıyor : 

“Berlin ve Austin’in fabrikaları şu anda devasa para ateşi. Bu gerçekten, yanan paranın sesi olan dev bir kükreme sesi gibi.”

Diğer yandan Tesla, Cnvepost’a göre haftada 22.000 araç üretecek şekilde yükseltmek amacıyla Temmuz ayının ilk iki haftasında Şanghay fabrikasındaki üretimi askıya almayı planlıyor .

Çin’de yenilenen karantinalar , şirketin haftada 8.000 Model 3 ve 14.000 Model Y üretmeye yönelik orijinal planlarına ulaşmasını engelledi. 

TSLA grafiği ve analizi    

Genel olarak, şirketin hisseleri alt uçta 600$ ile üst uçta 800$ arasında geniş bir trade kanalı oluşturdu ve son iki ayda bu fiyatlar arasında gidip geldi. Şu anda, hisseler yüksek işlem hacimlerinde 20 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) üzerinde kapanarak hafif toparlanma belirtileri gösteriyor.

TSLA Grafiği

Bu nedenle, 30 analistten 16’sı Tesla’yı satın alma olarak değerlendiriyor ve derecelendirme konsensüsü ılımlı bir satın alma olarak değerlendiriyor. Benzer şekilde, önümüzdeki 12 ay için ortalama fiyat tahminleri , mevcut 708,26 $ işlem fiyatından %29 daha yüksek ve analistler, hisselerin potansiyel olarak 913,66 $’dan işlem gördüğünü düşünüyor.

Tesla `nın Son Durumu

Son zamanlarda yaşanan sorunlara rağmen Tesla, casusluk korkusu nedeniyle Çin’de araçlarının yasaklanmasıyla karşı karşıya kaldı; şirket, şirket için en önemli pazar olarak adlandırılan Çin’deki konumunu güçlendirmek için akıllıca yatırım yapıyor gibi görünüyor. 

Öte yandan, Musk’ın ekonomi hakkında “süper kötü bir his” olduğunu söylemesinin ardından şirket, küresel işgücünün %3,5’ini işten çıkarmayı planladı. Benzer şekilde, hisse senetleri, daha dikkate değer piyasa katılımcılarının , enflasyon ekonomiye yeterince zarar verdiğinde düşeceklerini umarak kısa bahislerini artırdığını  gördü .

Genel olarak bakıldığında, şirket ve Musk çevresinde pek çok şey oluyor, görünüşe göre karizmatik CEO’yu tüm hayatı boyunca takip eden bir tema. Buna rağmen, Musk her zaman zirveye çıkmanın yollarını bulmuştur ve başka bir ‘harika’ daha yakalarsa, TSLA’nın toparlanacağına hiç şüphe yok. 

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.